Chalupa: Nabízím projekt přípravy obyvatel na krizové situace

18.01.2022 22:21

Ochrana a obrana životů, zdraví a majetku občanů Ceské republiky se nesmí stát předmětem tunelování našich daní, politického intrikaření, politických obchodů a vlivu jiných mocností...

Chalupa: Nabízím projekt přípravy obyvatel na krizové situace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Chalupa

Paní ministryně obrany, Jana Černochová zveřejnila své prohlášení, že armáda chce lidi, kteří umí střílet a vyznají se v mapě. Dovolím si dodat – nejen armáda, ale naše vlast, my všichni se v rozhodujících, zásadních okamžicích potřebujeme navzájem.

Potřebujeme občany, stovky tisíc občanů, kteří umí/budou umět nejen střílet a orientovat se v mapě, ale kteří umí myslet, umí základní taktiku, umí organizovat, řídit a v případě potřeby i velet, občany mající potřebné znalosti a dovednosti z problematiky první pomoci, z psychologie, ze znalostí zbraní i přírody, z toho jak funguje krizové řízení, legislativy atd...,takové znalosti a dovednosti, které jim – nám - umožní ve zdraví přečkat krizové chvíle, které nám samotným možní přežít, ale i poskytnout účinnou pomoc jiným občanům ve svém okolí...

Potřebujeme občany, kteří nepodlehnou panice a nebudou armádě a IZS překážet při plnění jejich úkolů, ale naopak poskytnou zcela zásadní pomoc a součinnost při řešení důsledků krizových situací … od živelných pohrom, přes havárie průmyslových zařízení a dopady "black-outů" až po následky teroristických aktivit či válečné situace.

Ing. Bohuslav Chalupa

  • BPP
  • kanidát do Senátu ve volebním obvodě č.60 Brno-město
  • kontrolní výbor

Je nutné si uvědomit že jeden uniformovaný příslušník armády či IZS má ochránit a účinně pomáhat cca 350 občanům, a to na celé rozloze ČR, od městských aglomerací až po úplné samoty. Jinými slovy – žádná státní, profesionální branná či bezpečnostní složka, žádná vláda se v okamžiku krize neobejde bez aktivní spolupráce a pomoci občanů země.

Dalším faktem, který je potřeba si přiznat, je skutečnost, že množství občanů ochotných pomáhat vlasti v neválečné krizi, kteří ale zásadně odmítají sloužit ve služebním poměru/v uniformě/mnohonásobně překračuje počet těch, kteří takto slouží, jsou ochotni, sloužit vlasti – jejich počet si troufám odhadnout na nějakých 80 000 osob ...a tvrdím, že z nich je pouhých 20 procent skutečných bojovníků ... a nás je celkem deset a půl milionu! Je potřeba konečně si přiznat, že rekrutace jak do ozbrojených sil, tak do aktivní zálohy v podstatě dosáhla svých personálních limitů a nijak výrazně se dál počet osob v ozbrojených silách a Aktivní záloze AČR zvyšovat nebude.

Občané budou umět střílet, až k tomu budou vedeni a vybaveni, až budou mít podmínky tuto schopnost kvalitně cvičit stejně jako cvičit orientaci v terénu, naučit se rozdělat oheň, najít potravu, postavit si přístřešek… přežít v přírodě bez civilizačních vymožeností, sporáků, lednic, mobilů a internetu.

Anketa

Podporujete vládní návrh, který ve volbách umožní korespondenční hlasování ze zahraničí?

2%
97%
hlasovalo: 34276 lidí

Nabízím paní ministryni, vládě, obecněji pak zákonodárcům, zejména pak občanům, rodičům a prarodičům, projektové vybudování moderního centralizovaného systému Přípravy obyvatel na krizové situace (brannou přípravu) - střelecká, topografická příprava, přežití v přírodě, první pomoc, krizové situace, zásady kybernetické bezpečnosti i obecné bezpečnosti, právní vědomí, fyzickou zdatnost atd., aby byly kvalifikovaně obslouženy nikoliv 2-3 školy měsíčně – viz schopnosti ministerského POKOS (bez jakéhokoliv sarkasmu), ale tak, aby bylo během školního roku obslouženo všech zhruba 5500 základních školm, tedy 160 000 školáků, a to do doby, než budou zákonodárci schopni zajistit v souladu s Ústavou ČR tuto vzdělávací kompetenci prostřednictvím jednotné, centralizované a koordinované přípravy nových pedagogických pracovníků v rámci jejich odborné na přípravy na pedagogických vysokých školách. Což při pružnosti státní byrokracie představuje časové rozpětí asi osmi dalších let.

V tomto kontextu zároveň nabízím již zpracované učební plány/akreditace pro vzdělávaní populace v oblasti obecné bezpečnosti jako takové. To vše za roční náklady ve výši 0,01 % předpokládaného rozpočtu ministerstva obrany! Souběžně mohu nabídnout i projekt obnovy Branného spolku a systému Civilní obrany/domobrany/sil územní obrany, které očividně mohou mít neocenitelný význam v době krizí, viz tristní, trpké zkušenosti z řešení „covid epidemie“.

Dovoluji si podotknout, že to byla moje maličkost, kdy jsem jako zcela osamocený, vysmívaný poslanec prosazoval zavedení branné výchovy jako povinného předmětu do škol už v roce 2015, a byl jsem to já, kdo do vládního prohlášení vlády ANO a ČSSD v roce 2017 doslova protlačil politický závazek Hnutí ANO „zavést branné výchovy do škol“. Pro což Babiš a spol. v průběhu svého vládnutí reálně nehnuli ani prstem.

Článek byl převzat z Profilu Ing. Bohuslav Chalupa

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jaké řešení nabízíte VY?

Proč jako politička vládní strany, ke všemu za Prahu nepomůžete vyřešit situaci s uprchlíky? Vždy jste se prezentovala jako schopná politička, co rozumí sociální politice a je pravda, že jste se jí věnovala, ale zdá se, že jen do té doby, než ze slov došlo na činy, ptotože jak vám kritika šla, tak t...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Síkela: Jednou z cest je společný postup vůči dodavatelům v rámci celé EU

15:45 Ministr Síkela: Jednou z cest je společný postup vůči dodavatelům v rámci celé EU

Projev na 25. schůzi Senátu 18. května 2022 k nařízení EU o opatřeních na zajištění bezpečnosti dodá…