Pokud Irák rozhodnutím svého parlamentu prohlásil, že žádá odchod cizích vojsk, nechápu jaký právní a morální význam vidí pan senátor v tom, že nás jako "spojence" to nezajímá, protože MY jako "spojenci" jsme se rozhodli, že se Irácký parlament nevyjádřil správně, že my tam máme být…
K šedé kůře pana senátora (a není jediný) jaksi po nervových drahách doposud nepronikl fakt, že oni nás tam jednoduše fakt nechtějí.
Všechno ostatní jsou jenom plané politické floskule (kecy) a vyhýbání se například užitečné diskusi na téma" "co je to vlastně okupace", "co je to mandát OSN".
A jestli je tam nestabilita, pane senátore,… pak si ji musí vyřešit národy, kterých se ta nestabilita týká a to nikoliv pod automatickými zbraněmi nás, tedy těch, kteří si neustále myslí, že mají právo diktovat jiným co a jak mají dělat….
Poněkud jsem pousmál nad umělým pocitem hrdosti pana senátora - pokud jsou vojáci AČR (při vší úctě) garanty toho, že Irák s naší pomocí vybuduje moderní ozbrojené síly, pak se Iráčani tak trochu sekli v úsudku... a pan senátor by měl opravdu oč méně mluvit o to více pracovat na tom, aby moderní ozbrojené síly budovala ČR, její vláda, Ministerstvo obrany a AČR pro občany ČR. Protože zatím to vypadá tak , že za vlekých a "nepříjemných" akvizičních „potíží“ budujeme jen pomocné sbory NATO, přesněji řečeno USA, pro jejich zahraniční operace a mise…

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV