Čižinský (Praha sobě): Lídři sice slibují, ale zvolení zastupitelé se tím necítí vázáni

08.04.2025 19:05 | Monitoring

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bitvě o novou výstavbu v bezprostředním okolí pražského hotelu InterContinental

Čižinský (Praha sobě): Lídři sice slibují, ale zvolení zastupitelé se tím necítí vázáni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Čižinský (Praha sobě)

Až se někdy někdo bude podivovat nad tím, co se děje s politikou v naší zemi, ukažte mu, co se děje v Praze 1. Až se zase budou politici fandící demokracii sami sebe ptát, kde se vzala nedůvěra v politiku a v demokratické politiky, ať jdou na začátek Pařížské ulice. Vraťme se k situaci před volbami v roce 2018. 

Starosta Prahy 1 Ondřich Lomecký za TOP 09 pořádá na piazzettě před hotelem Intercontinental demonstraci, kde jsou politici za T0P 09 v tričkách „STOP STAVBĚ“ a hrdě pózují s přeškrtnutým bagrem na hrudi. Lídr kandidátky TOP 09 a STAN do magistrátu Jiří Pospíšil, na jehož kandidátce kandiduje i architekt a současný náměstek pro rozvoj za STAN Petr Hlaváček, v té době rozesílá lidem e-mail, ve kterém odmítá jakoukoli zástavbu před hotelem.

Proti zástavbě se vyjadřuje lídr kandidátky Pirátů Zdeněk Hřib, místní ODS několikrát hlasuje na zastupitelstvu Prahy 1 proti zástavbě a zástavbu odmítá lídr ANO Petr Stuchlík a i pozdější lídr ANO Patrik Nacher a symbolicky je prostranství přejmenováno na Náměstí Miloše Formana, protože náměstí má přeci zůstat náměstím a na náměstí se nic nestaví. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Proč jste změnu nenavrhla už nyní?

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Sebelova-STAN-Asistovanou-reprodukci-pro-single-zeny-a-lesbicke-pary-780602 A co mě zajímá ještě víc, máte v plánu i zvýšit věk, kdy ji bude moci provést? Děkuji. Saudová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Novinky ve volebním systému jasně utlačují menší kraje

11:17 Vích (SPD): Novinky ve volebním systému jasně utlačují menší kraje

Karlovarský a Liberecký kraj připravily volební inovace o celé tři poslanecké mandáty. Jen čtyři pos…