Crha (ODS): Kraj je připraven na zimní údržbu silnic

25.11.2021 19:09

Rada Jihomoravského kraje schválila plán zimní údržby silnic, kterou zajistí Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje. Jedná se o téměř 3900 km silnic I. a II. třídy.

Crha (ODS): Kraj je připraven na zimní údržbu silnic
Foto: archiv
Popisek: Lídr jihomoravské ODS Jiří Crha

Plán zimní údržby zahrnuje lhůty pro zaručení sjízdnosti silnic pro období od 1. listopadu 2021 do 31. března 2022. 

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 28378 lidí
Dálnice a rychlostní silnice musejí být zajištěny do 2 hod. Další silnice jsou rozděleny dle jejich důležitosti v rozmezí 3 až 12 hodin. Pro údržbu se využívají chemické rozmrazovací materiály, nebo materiály zdrsňovací.

„V rámci předletního zásobení byly SÚS doplněny sklady posypovou solí, a to na úroveň 19 000 tun a kapacity interních posypových materiálů, tedy písku a drti, na úroveň asi 24 500 tun. V případě potřeby budou posypové materiály v průběhu zimního období doplňovány,“ oznámil Jiří Crha, radní Jihomoravského kraje pro oblast dopravy.

Společně se zahájením zimního období je také zajištěn provoz meteostanic. Z celkového počtu 22 meteostanic provozovaných Správou a údržbou silnic Jihomoravského kraje je kamerou osazeno celkem 10 stanic. Záběry z kamer jsou k dispozici ZDE.

Kompletní informace o nastaveném systému údržby silnic naleznete v tiskové zprávě SÚS Informace pro tisk ZÚS 2021-2022  ZDE

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Ukrajinec zmlátil českého mladíka tak, že ochrnul

6:22 Okamura (SPD): Ukrajinec zmlátil českého mladíka tak, že ochrnul

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k násilí spáchaném občanem Ukrajiny.