Cvalín (KSČM): Americká vojska se nesmí natvrvalo umístit v ČR

05.03.2015 20:01 | Zprávy
autor: kscm.cz

Čeští politici, kteří stojí v ukrajinské problematice na straně kyjevské vlády, neustále volají po tom, aby na území České republiky vkročila noha amerického vojáka.

Cvalín (KSČM): Americká vojska se nesmí natvrvalo umístit v ČR
Foto: Archiv PC
Popisek: Petr Cvalín

A tito politici nejsou v žádném případě vlastenci, neboť si přejí, aby na území suverenního státu pobývala cizí vojska.

Co vlastně chtějí tito politici, hlavně z řad pravice? Proč by měla pobývat americká vojska na území České republiky? Americká vojska, která vraždí či vraždila nevinné civilisty v zemích, ve kterých rozpoutala své mocenské války. Chceme v této zemi mít kamarádíčky těch, co zabíjeli v nesmyslných válkách?

Americký server Defense News přinesl informace o plánované operaci americké armády Atlantic Resolve, v rámci které hodlají Spojené státy posílit svoji vojenskou přítomnost v některých zemích východní Evropy, včetně České republiky.

Mnoho amerických základen stojí na území Evropy. Například v Itálii či v Německu. Ale bylo by vhodné znát názory obyčejných lidí na přítomnost amerických vojáků v jejich zemích. A nejen oficiální názory v médiích, jejichž úhel pohledu řídí Evropská unie, která je prý založená na humanistických základech.

Spojené státy v současné době mají 823 základen, rozmístěných ve více než 130 ze 194 zemí světa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

13:02 Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě kolem ČT.