Cvalín (KSČM): Církev chce opět řídit naše životy jménem Ježíše Krista

06.01.2014 11:08

Je to paradox, ale hamižné církvi se cpou do chřtánu miliardy korun ze státní kapsy, ačkoli obyvatelstvo strádá.

Cvalín (KSČM): Církev chce opět řídit naše životy jménem Ježíše Krista
Foto: Hans Štembera
Popisek: Socha panenky Marie
reklama

Je to na pováženou, ale kardinál a arcibiskup pražský Dominik Duka ve své Glose na Radiožurnálu opět k naší nelibosti sliboval, že církev bude pomáhat státu ve všech politických sférách. A to není vše. Pan Duka opojen náboženským fanatismem, se opět snaží manipulovat svými ovečkami a širší veřejností. Podle Duky není důvod, aby si občané našeho státu pořád na něco stěžovali. Dukova rétorika je velice podobná straníkům ODS a TOP 09. Vždyť ODS a TOP 09 nám všem donekonečna opakují, že se Česká republika má snad nejlépe ze všech států Evropy. Pane Duko, Kalousku a nemohoucí kníže Schwarzenbergu.

Prosím, jděte za lidmi, kteří spadají do dolních deseti milionů a řekněte jim, že si nežijeme vůbec špatně. Že není nač si stěžovat. Myslím, že by jste odešli jak spráskaní psi. Kalouskovi, Dukovi a Schwarzenbergovi nedošlo, že matky samoživitelky nemají ani na zaplacení obědů pro své děti ve školách.

Všichni dobře víme, že církev se vždy politicky vtírala do naší veřejné sféry. Církev díky restitucím dostala svoji šanci a bravurně se jí chopila. Na co se máme těšit? Bude se církev v České republice angažovat stejně tak, jak se angažuje církev v Polsku?

Regulace našich životů dle církevních hodnostářů apod? Pane Duko, chcete zavést v České republice klerofašisticky stát, obdobný tomu, jaký panoval na Slovensku za druhé světové války?! Věřím tomu, že fanatik Daniel Herman by takovýto systém schvaloval. A nejen on. Troufám si říci, že i někteří další lidovečtí poslanci.

Co říci na závěr? Snad jen to, že z vlastizrady by mohli být obžalováni všichni politici, kteří zvedli ruce pro církevní restituce.

Petr Cvalín

Petr Cvalín

  • KSČM
  • Facebook: https://www.facebook.com/petr.cvalin

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: KSČM
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Kontrola se dělá velmi důkladně

13:23 Ministryně Schillerová: Kontrola se dělá velmi důkladně

Odpověď na interpelaci poslance Žáčka na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 4. března 2021 ve věci podíl…