Czernin (TOP 09): Setkání s lidmi po celé republice mě vždy inspirují

07.02.2020 6:34

Ve středu 5. února pokryla Vysočinu bohatá sněhová nadílka, ale ani ta nezabránila 1. místopředsedovi TOP 09 Tomáši Czerninovi uskutečnit plánovanou návštěvu našeho kraje.

Czernin (TOP 09): Setkání s lidmi po celé republice mě vždy inspirují
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Czernin
reklama

Ta začala ráno návštěvou Dřevozpracujícího družstva Lukavec, setkání s vedením podniku a prohlídkou jeho provozu. Poté se Tomáš Czernin v doprovodu krajského předsedy Jiřího Blažka přesunul do nedalekého Pelhřimova, kde se na radnici sešel jak se starostou města Ladislavem Medem, tak s místostarostou Zdeňkem Jarošem (TOP 09). Senátor Czernin se zajímal o problémy města a především o oblast péče o obecní lesy, s kteroužto problematikou má Tomáš Czernin bohaté zkušenosti. V Pelhřimově si náš host nemohl nechat ujít příležitost a nenavštívit místní Muzeum kuriozit, kterým ho provedl zástupce agentury Dobrý den Luboš Rafaj.

Odpolední program hostilo krajské město Jihlava. Nejdříve došlo k setkání s vedením magistrátu a náměstkem hejtmanky Vítkem Zemanem (TOP 09) a poté již na Tomáše Czernina čekali v nedaleké kavárně Grand zástupci Asociace soukromých zemědělců, se kterými strávil téměř hodinu a půl při diskuzi o tom, co dnes drobné zemědělce trápí a v čem by jim mohl senátor Czernin být nápomocen.

Od 16 hodin potom program pokračoval poslední částí - besedou s veřejností. Hlavní téma besedy bylo "Lesy, půda, voda - naše bohatství i zodpovědnost", což je téma našemu hostu nejbližší, protože spravuje velké množství polností, rybníků a lesů. Často zmiňovaným dotazem byla pochopitelně kůrovcová kalamita a možnosti boje s tímto škůdcem. Odpovědi našeho hosta nebyly obecnými frázemi, ale byly vždy podložené osobní zkušeností a příkladem z praxe, což besedující zvláště oceňovali. Dostalo se ale také na otázky národní bezpečnosti a působení Armády ČR v rámci NATO, protože Tomáš Czernin je členem senátního Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Beseda se uskutečnila za laskavé podpory think - tanku TOPAZ.

Celodenní program byl pro Tomáše Czernina jistě náročný, ale jak sám říkal, podobná setkání s lidmi po celé republice ho vždy inspirují a dodávají mu náměty a elán do další veřejné práce. Naopak jeho životní zkušenosti a postoje jsou velmi podnětné a zajímavé pro návštěvníky besed, kteří si jeho návštěvu Vysočiny nenechali ujít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sviták (SLK): Kraj hledá firmu, která postaví nový objekt pro hendikepované v Domově Raspenava

8:39 Sviták (SLK): Kraj hledá firmu, která postaví nový objekt pro hendikepované v Domově Raspenava

Firmu, která postaví nový komplex v areálu příspěvkové organizace Domov Raspenava, hledá Liberecký k…