DSZ: Demonstraci moci pana Drahoše stažením králíka

26. 1. 2018 13:11

Demokratická strana zelených je pobouřena krokem kandidáta na prezidenta pana Drahoše, který v rámci své kampaně veřejně podpořil zabíjení zvířat a před televizními kamerami a fotoaparáty novinářů a před zraky dětí, vlastnoručně stáhl z kůže právě zabitého králíka.

DSZ: Demonstraci moci pana Drahoše stažením králíka
Foto: DSZ
Popisek: DSZ

DSZ považuje za hluboce neetické a za morálně pokleslé, když v rámci prezidentské kampaně, ve snaze získat přízeň voličů, kandidát na prezidenta demonstruje, jak zabíjí nevinná zvířata.

DSZ uvítala zákon o na ochranu zvířat, zakazující chov tzv. zvířat pro kožešiny.  Ten byl schválen minulý rok a podpisem současného prezidenta Miloše Zemana se stal součástí právního řádu České republiky. DSZ prosazuje i přijetí zákona na ochranu zvířat, který by zakázal zneužívání volně žijících zvířat v cirkusech.  V obou případech má pan Drahoš bohužel opačný názor.  Z jeho reakcí prezentovaných před prvním kolem prezidentské volby, je patrné, že by ani jediný zákon na ochranu zvířat nepodpořil a jako prezident nepodepsal.

DSZ odsuzuje jakékoliv násilí páchané na zvířatech tím spíše, je-li jediným smyslem takového jednání vedení volební kampaně.

DSZ, jejíž členové a příznivci jsou ochránci zvířat, i z tohoto důvodu odmítla podpořit pana Drahoše v druhém kole prezidentské volby.

Řídící výbor DSZ

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petráš (BOS): Dvě výročí

22:44 Petráš (BOS): Dvě výročí

Před několika dny proběhla v našich médiích připomínka dvou výročí. Prvním bylo dvacet let od našeho…