DSZ: Nabízíme možnost kandidovat jako nezávislí kandidát bez nutnosti sbírat podpisy

09.07.2014 9:01

Nabídka DSZ - občanům Plzeňského kraje, aby se mohli snáze zúčastnit komunálních voleb a zapojit se tak do komunální politiky ve své obci či městě.

DSZ: Nabízíme možnost kandidovat jako nezávislí kandidát bez nutnosti sbírat podpisy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

DSZ sestavuje kandidátní listiny do komunálních voleb 2014. Jestliže Vám není osud Vaší městské části, města či obce lhostejný, kandidujte.

Pokud máte chuť začít se starat o svoje město či obec, pak Vám nabízíme kandidaturu jako nestraníci a nezávislí kandidáti na našich kandidátkách.

Poradíme, jak sestavit kandidátku, a popř. ji podáme za Vás. Poradíme i s volební kampaní a v případě zvolení i s činností v zastupitelstvu.

Nábízíme možnost kandidovat jako nezávislí kandidáti s vlastním názvem bez nutnosti dělat petici a sbírat podpisy. Jinak ze zákona musí nezávislí kandidáti či občanská sdružení nebo spolky, aby mohli kandidovat, sesbírat pod petici 7% podpisů ze všech obyvatel toho města, ve kterém by chtěli podat kandidátku.

Například v desetitisícovém městě by bylo nutné sehnat pod petici 700 občanů s trvalým bydlištěm.

My nabízíme kandidovat ve sdružení s naší DSZ, se kterou nejsou nutné žádné podpisy. Vše okolo podání kandidátky a další náležitosti bychom zařídili.

Uspět a dostat se do zastupitelstva je šance usměrňovat chod města, vznášet námitky, připomínky, které mají určitou váhu. To samé i ohledně finančních příspěvků... třeba pro sdružení, spolky, apod.

Zájemci o kandidaturu by jen dali dohromady kandidáty, resp. lidi na kandidátku, a pak nějaké body do volebního programu - co změnit, zlepšit, podpořit apod. v tom daném městě či obci. Kandidátku bychom podávali jako sdružení politické  strany a nezávislých kandidátů. S tím, že by všichni na kandidátce byli navrženi jako nezávislí kandidáti. Dá se k tomu do názvu doplnit i např.: Lepší (... název města...), Změna pro (...název města...), Za (...název města...) krásnější apod.

Volby jsou na podzim (10. a 11. října), a pak další až zase za 4 roky, takže po těchto volbách 4 roky nepůjde na vedení radnice nic změnit.

Kandidátky musí být podané nejpozději 5.srpna 2014.

 V případě zájmu se ozvěte co nejdříve.

Nabídka platí samozřejmě pro Vaše známé i z jiných měst.

ŘV  DSZ

Kontakt: Jiří Anderle, mobil: 604 513 923; email: anderlecht@centrum.cz nebo demokraticka-strana-zelenych@seznam.cz 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: .

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Minimální mzda v celé EU je další kontraproduktivní regulace

13:33 Skopeček (ODS): Minimální mzda v celé EU je další kontraproduktivní regulace

Komentář na facebookovém profilu k minimální mzdě v EU