DSZ: Pro menší strany s podobným zaměřením je jen jediná možnost, jít do voleb společně

10.11.2016 8:32

Vlast – iniciativa DSZ směřující k sestavení společných kandidátních listin národně a vlastenecky orientovaných politických stran a hnutí pro volby do PS PČR v roce 2017

DSZ: Pro menší strany s podobným zaměřením je jen jediná možnost, jít do voleb společně
Foto: DSZ
Popisek: DSZ
reklama

Vážené dámy, vážení pánové,

volby do krajských zastupitelstev, které nedávno proběhly, byly pro malé neparlamentní strany fiaskem. O hrstku voličů, ochotných dostavit se do volebních místností a dát  některé z  těchto stran svůj hlas, mezi sebou soupeřily strany s naprosto identickým nebo velmi podobným programem. Nepříliš četné členské základny pak mohly výsledky jednotlivých stran sotva ovlivnit. Snad jen trochu výrazněji na sebe upozornila koalice SPD – SPO, ale i když se to lídři této koalice snaží prezentovat jinak, za volební úspěch lze její výsledek vydávat snad jen s jistou dávkou nadsázky či ironie.

Není vyloučeno, že některé strany nebudou svému neúspěchu přikládat velký význam v liché naději, že o krajské volby nebyl mezi voliči zájem, ale při parlamentních volbách se voliči k volebním urnám dostaví v hojném počtu a svůj hlas dají právě jim. Kdo takto uvažuje, obelhává sám sebe a pokud mu nestačila jedna lekce, dostane prostě další. Pouze se členy a příznivci, byť zapálenými a nadšenými, žádná malá, neparlamentní, vlastenecky a národně zaměřená strana samostatně neuspěje a masa nespokojených, ale mlčících a volby bojkotujících voličů jí dá sotva významnější počet hlasů. V podstatě každé živé bytosti je zakódováno, že chce vyhrávat. I člověk velmi rád vyhrává. Proto má tendenci sázet na favority, i když k nim může mít i jisté výhrady. Strany, jejichž výsledky se ve všech volbách, které během své existence absolvovaly, pohybovaly spíše v desetinách  než v jednotkách procent, mohou sotva pomýšlet na roli volebních favoritů. Od toho se také odvíjely a budou i odvíjet jejich volební výsledky. Ovšem uskupení stran a hnutí, kde se počet participujících členů může pohybovat v řádu desítek, již pozici určitého favorita mít bude a pro nezanedbatelnou část voličů se stane lákavou volební alternativou. Nelze také ignorovat fakt, že mocenský establishment, panující v této zemi již třetí desetiletí, udělá vše proto, aby znemožnil stranám odlišného názoru stát se významnější konkurencí.

Pro menší strany se stejným nebo podobným zaměřením je jen jediná možnost, jak si v parlamentních volbách nezopakovat debakl z voleb krajských – jít do voleb společně. O sjednocování toho bylo v poslední době řečeno a napsáno mnohé, jakési pokusy i proběhly, ale nyní, v ponurém světle výsledků krajských voleb, nadešel čas rozhodně, věcně a konstruktivně jednat.

Iniciativa Vlast pověřila JUDr. Bc. Norberta Naxeru, aby oslovil lídry všech politických stran a hnutí, které jsou ochotny pracovat pro blaho naší země a našeho národa, a nabídl jim možnost stát se součástí procesu, na jehož konci bude uspokojivý volební výsledek ve volbách do poslanecké sněmovny v příštím roce.  

Jiří Anderle, předseda DSZ
Jan Sladký, místopředseda DSZ
Ing. Jan Havel, občanský aktivista – příznivec DSZ
Jan Teplík, občanský aktivista – příznivec DSZ
JUDr. Bc. Norbert Naxera, občanský aktivista – příznivec DSZ

Na vědomí: všem národně a vlastenecky orientovaným stranám, hnutím, sdružením, organizacím a spolkům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlubuček (STAN): Kampaň pro školy a veřejnost s tématem Voda je život se uskuteční už ve středu na Vyšehradě

20:41 Hlubuček (STAN): Kampaň pro školy a veřejnost s tématem Voda je život se uskuteční už ve středu na Vyšehradě

Ve středu 16. června 2021 se uskuteční od 9:00 do 18:00 hodin na pražském Vyšehradě na ploše před St…