David (SPD): Prezidentské naděje Le Penové byly zasaženy rozsudkem o vině

31.03.2025 20:06 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k soudnímu rozsudku nad Marine le Penovou.

David (SPD): Prezidentské naděje Le Penové byly zasaženy rozsudkem o vině
Foto: Archiv Ivana Davida
Popisek: Ivan David

Prezidentské naděje Le Penové byly zasaženy rozsudkem o vině.

Ostřílená pravicová francouzská zákonodárkyně  byla obviněna z finančního pochybení ohledně financování z Evropského parlamentu

Francouzská veteránka Marine Le Penová, která v roce 2027 měla znovu kandidovat na prezidentku za svou stranu Národní shromáždění (RN), byla v pondělí shledána vinnou ze zpronevěry.

Pařížský soud okamžitě neoznámil žádný konkrétní trest, čtení verdiktu bude podle očekávání trvat hodiny. Le Penové však hrozí na několik let zákaz ucházet se o jakoukoli veřejnou funkci v zemi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Podle vás je prezident hloupý?

A to, že někteří politici i z řad vládních představitelů vyhrožují prezidentovi žalobou je v pořádku, ale když je to opačně, je to problém? Podle mě je problém, že se nedokáží přenést přes svá ega (hlavně Motoristé) a jednat státnicky v zájmu občanů a ČR.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová sociální demokracie: Brněnské setkání landsmanšaftu hodnotíme jako tvůrčí a odvážný čin

15:01 Nová sociální demokracie: Brněnské setkání landsmanšaftu hodnotíme jako tvůrčí a odvážný čin

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně.