Decroix (ODS): Zbankrotuji usilovnou prací

1. 4. 2020 20:22

Komentář na facebookovém profilu k současné situaci v zemi.

Decroix (ODS): Zbankrotuji usilovnou prací
Foto: Archiv Evy Decroix
Popisek: Eva Decroix, kandidátka ODS do Evropského parlamentu
reklama

Jsem si vždycky myslela, že být partyzán musí být neuvěřitelný vzrůšo a povznášející pocit.

Už dva týdny mám pocit, že partyzán jsem a vedu zákopovou válku se státem z příkopu obyčejných lidí a podnikatelů…. a pocit je to úplně k ničemu! Na prohru jsem z advokacie zvyklá, ale tohle je potupa a nepřítel - stát je nelítostný soupeř. Drtí nás. Neříkám, že za situaci může, ale může za ten zbytek. Zmatek. Beznaděj. Výsměch. Plošně odložené daňové přiznání se ukáže podmíněně následnou žádosti o prominutí. Zákaz vycestování se převede v doporučení, aby lidi (kteří nemají co do h.. úst) nechali peníze cestovkám. Ošetřovné, které má platit od zítřka, je dosud jedna velká neznámá. Úvěry od státu jsou zadarmo, ale podepsané vlastní krví – blankosměnkou. Denně hledám, pátrám, zkoumám, překrucuji zákon, vymýšlím nevymyslitelné. Uklidňuji. Hulákám.

Nejsem doma, nenosím roušku v autě, nedělám s dětmi úkoly a "nemotlím" se. Protože to nestíhám. Protože jsem na telefonu a mailu nonstop a hledám jak vyřešit neřešitelné. Zbankrotuji usilovnou prací. Protože tohle se nedá fakturovat. Protože jsem stejně houby platná, když systém selhává.

Aneb jak se ze zastánce demokracie a republiky stane nepřítel státu…

EDIT: Danari se do mě pustili, že info z FU o platebním výměru z odloženého daňového přiznání je chybná. (Zajímavý je, že mi volal jeden pan, že ji na FU dostal taky). Prý zmatek na FU a omyl úřednic. FU si trvá na svém - z pokynu 44 ve spojení 21 vyplývá nutnost podat individuální žádost o prominutí z důvodů souvisejících s korona krizí. V usnesení je sic napsano “promijim”, ale jako pozdní přiznání se to považuje, proto se předpokládá běžný postup výměru a odpuštění... Jak jednoduché by bylo, kdyby pani ministryně prostě napsala : termín pro řádné daňové přiznání se posouvá na... Budoucnost nám poví...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Balcarová (Piráti): Ráda bych do novely vrátila účast veřejnosti ve stavebním řízení

17:10 Balcarová (Piráti): Ráda bych do novely vrátila účast veřejnosti ve stavebním řízení

Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června 2020 k o urychlení výstavby dopravní, vodní a ene…