Derner (KDU-ČSL): Krajem zavanul dech totality

20.02.2014 9:53

Když v loňském roce přijalo krajské zastupitelstvo usnesení, kterým se připojilo k akci „Vlajka pro Tibet,“ bylo to poprvé za celou dobu existence Královéhradeckého kraje. Dalo se očekávat, že kraj stejně jako mnohé jiné instituce a obce, bude v podpoře totalitou utlačovaným Tibeťanům pokračovat.

Derner (KDU-ČSL): Krajem zavanul dech totality
Foto: archiv
Popisek: Vladimír Derner
reklama

Únorové zasedání krajského zastupitelstva ale ukázalo, že současná marxistická koalice tento protitotalitní postoj nehodlá podporovat. Komunisté s větší částí sociálních demokratů využili nepřítomnosti některých opozičních zastupitelů a žádost občanského sdružení Lungta o připojení k akci „Vlajka pro Tibet“ v roce 2014 zamítli. Tím mají zdůvodněno nevyvěšení tibetské vlajky na oficiálním stožáru Královéhradeckého kraje.

Uvedený postup má svůj symbolický význam. Současná koalice nejen, že dává najevo svůj souhlas s totalitními praktikami kdesi v Tibetu, ale k tomuto způsobu myšlení a jednání má blízko i při jednání krajského zastupitelstva. Většinou pouhého jednoho hlasu v zastupitelstvu prosazují své záměry bez ohledu na oprávněné připomínky opozice. Tímto způsobem byl schválen rozpočet, radní zcela nepokrytě dávají najevo, že o tom, co bude s jednotlivými středními školami, se nehodlají s opozicí a veřejností bavit a zastupitelstvo kraje se koná vždy pouze tehdy, kdy je koalice schopná zajistit účast všech svých 23 zastupitelů.

Postoje k tisíce kilometrům vzdálenému Tibetu by se mohly pro náš život zdát v celku bezvýznamné. Z konkrétních kroků komunistů a některých sociálních demokratů v krajském zastupitelstvu ale vyplývá, že tolerance k totalitním praktikám v Tibetu se projevuje v uplatňování stejných praktik v našem krajském zastupitelstvu.

Vladimír Derner

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Vladimír Derner - profil
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pobucký (ČSSD): Senát má učebnicovou příležitost dokázat, že je „Radou“ starších a spravedlivých

22:02 Pobucký (ČSSD): Senát má učebnicovou příležitost dokázat, že je „Radou“ starších a spravedlivých

Předseda klubu starostů a primátorů za ČSSD a moravskoslezský zastupitel Michal Pobucký vyzývá Senát…