Derner (KDU-ČSL): Sociálním službám kraj hodlá přerozdělit dalších 169 milionů korun

22.04.2019 11:43

Královéhradecký kraj přerozdělí poskytovatelům sociálních služeb rezervu více jak 142 milionů korun z dotačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Derner (KDU-ČSL): Sociálním službám kraj hodlá přerozdělit dalších 169 milionů korun
Foto: derner.cz
Popisek: Vladimír Derner
reklama

Dalších 27 milionů korun poputuje na stejné účely z krajského dotačního programu. V pondělí o tom rozhodla Rada Královéhradeckého kraje, návrhy ještě musí schválit zastupitelé 6. května.

Loni Královéhradecký kraj požádal ministerstvo práce a sociálních věcí o dotaci téměř 826 milionů korun na podporu sociálních služeb v regionu. „Většinu peněz, které nám stát poskytl, jsme rozdělili mezi příspěvkové a neziskové organizace. Zbylých 142 milionů korun využijeme k pokrytí provozních výdajů našich sociálních zařízení,“ řekl náměstek hejtmana Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí s tím, že k úplnému pokrytí potřeb sociálních služeb chybí kraji přibližně 100 milionů korun, o kterých probíhají momentálně jednání s Asociací krajů ČR, ministerstvem práce a sociální věcí a ministerstvem financí.

Vedle toho kraj v létě vyhlásí nový dotační program na podporu sociálních služeb. „Od 1. do 31. července budou moci poskytovatelé sociálních služeb požádat o krajskou dotaci na zajištění potřeb osob ohrožených sociálním vyloučením žijících na území našeho kraje. Připraveno na to máme 27 milionů korun,“ dodal náměstek Vladimír Derner.

Návrhy rozdělení rezervy i vypsání krajského dotačního programu ještě bude schvalovat Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje 6. května.

Královéhradecký kraj získal loňský rok od ministerstva práce a sociálních věcí na podporu sociálních služeb přes 782 milionů korun, což je oproti letošnímu roku méně o 44 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Nejlepší si zslouží ocenění

7:37 Senátor Valenta: Nejlepší si zslouží ocenění

Komentář na facebookovém profilu k vyhlášení nejlepších sportovců okresu Hodonín.