Díky TOP 09 bude Plzenec transparentnější

18.04.2017 10:12

Veřejnost bude moci nově sledovat jednání Zastupitelstva Starého Plzence pomocí audiozáznamů. Významný krok k transparentnosti se v zastupitelstvu podařilo prosadit díky Miroslavu Hlaváčovi (TOP 09).

Díky TOP 09 bude Plzenec transparentnější
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Ten nejprve o zavedení zveřejňování záznamů přesvědčil své kolegy v kontrolním výboru a společně pak podali návrh usnesení, který zastupitelstvo města schválilo na svém jednání 27. března. „Návrh byl nakonec schválen těsnou většinou hlasů, někteří zastupitelé s ním totiž nesouhlasili a předcházela mu poměrně dlouhá debata. O to větší mám radost, že se jej nakonec podařilo prosadit,“ říká člen kontrolního výboru zastupitelstva Starého Plzence Miroslav Hlaváč (TOP 09).

"Občané si budou moci na webových stránkách města pustit záznam z jednání a poslechnout si, co je zajímá. Dosud měli smůlu všichni, kdo nemohli na jednání přijít osobně a byli odkázáni pouze na písemný zápis. Vnímám to jako krok směrem ke zjednodušení informování občanů a k větší transparentnosti,“ vysvětluje, co bude tahle novinka v praxi znamenat, předseda Místní organizace TOP 09 Starý Plzenec Miroslav Hlaváč.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Adamec (ODS): Trutnov získal ocenění za pokrokovou MHD

6:34 Adamec (ODS): Trutnov získal ocenění za pokrokovou MHD

Trutnovská radnice se rozhodla pro ekologizaci městské hromadné dopravy. Od loňského února tak cestu…