Dlabajová (ANO): Návrh nových pravidel pro práci v zahraničí je předmětem kritiky

10.03.2016 7:34 | Zprávy
autor: PV

Stejnou mzdu za stejnou práci na stejném místě. Komise usiluje o to, aby pracovníci vysílaní na práci do zahraničí pobírali mzdu v úrovni země, v níž budou pracovat. To ovšem může přinést firmám z ekonomicky slabších zemí, včetně ČR, zásadní problém

Dlabajová (ANO): Návrh nových pravidel pro práci v zahraničí je předmětem kritiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martina Dlabajová, europoslankyně za hnutí ANO

 „Obávám se, že toto opatření by nepřineslo lepší platové podmínky pro zaměstnance vysílané do zahraničí, ale naopak jejich propouštění,“ shrnula hlavní obavu kritiků nové směrnice Martina Dlabajová, členka Výboru pro zaměstnanost a sociální věci. „Pracovní mobilitu považuji za velmi důležitý aspekt budování konkurenceschopné Evropy a osobně ji velmi aktivně podporuji. Ovšem navržené opatření by znovu postavilo bariéry na vnitřním trhu EU a vedlo ke sporům mezi členskými státy,“ dodala Dlabajová.

Rozdílnou úroveň mezd v jednotlivých členských zemí nelze podle Dlabajové považovat za projev sociálního dumpingu, pokud jsou dodržována pravidla vysílání, a tedy i minimální standardy pro pracovní podmínky platné v hostujícím státě. „Komise nebere ve svém návrhu v potaz reálnou ekonomiku v členských státech včetně rozdílných úrovní platů a navrhuje plošné zavedení nové směrnice,“ zdůraznila europoslankyně.  Podle jejího názoru bude mít tento přístup negativní dopad na přeshraniční podnikání malých a středních podniků, které jsou páteří evropské ekonomiky. „Vždyť Evropa, která není konkurenceschopná uvnitř, nemůže uspět ani globálně,“ zakončila svůj projev v rámci parlamentní diskuse ve Štrasburku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lachnit (ANO): Debata o veřejnoprávních médiích se opět vyhrocuje

9:03 Lachnit (ANO): Debata o veřejnoprávních médiích se opět vyhrocuje

V Česku máme zvláštní talent: dokážeme z úplně obyčejné věci udělat národní tragédii.