Dlabajová (ANO): Plénum Evropského parlamentu se bude zabývat německým zákonem o minimální mzdě

26.02.2015 16:07 | Zprávy
autor: ANO

Plénum Evropského parlamentu se bude zabývat německým zákonem o minimální mzdě. Podle některých poslanců je diskriminační.

Dlabajová (ANO): Plénum Evropského parlamentu se bude zabývat německým zákonem o minimální mzdě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martina Dlabajová, europoslankyně za hnutí ANO

Výbor pro zaměstnanost a sociální věci Evropského parlamentu v Bruselu se zabýval otázkou německého zákona o minimální mzdě. I přes slabou politickou vůli v některých politických frakcích se podařilo zajistit ve výboru potřebnou většinu hlasů pro to, aby se problematikou začala Evropská komise zabývat co nejdříve. Výbor nakonec schválil znění ústní otázky na Evropskou komisi pro březnové plenární zasedání. Poslanci v ní žádají, aby dopad zákona prošetřila a vydala k němu co nejdříve své stanovisko.

„Čekali jsme na vyjádření Německa či Evropské komise příliš dlouho. Jsem potěšena, že se nám podařilo otázku na Evropskou komisi dnes schválit i přes nevoli některých frakcí, které chtěly diskuzi odložit. Považuji to za velký úspěch“, uvedla poslankyně Martina Dlabajová (ANO/ALDE), členka Výboru pro zaměstnanost a sociální věci. Hlasování se snažili odložit zejména zástupci z frakce EPP, ale neuspěli. Na plénu Evropského parlamentu bude muset Komise již v březnu objasnit, zda a do jaké míry mohou vnitrostátní předpisy ovlivňovat zahraniční dopravu a zda je aplikace německého zákona v souladu s evropskými principy a platnými směrnicemi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…