Dobešová (ANO): Základem celosvětového boje proti terorismu musí být dodržování lidských práv

30.03.2017 14:05

Dne 28. března 2017 se v ruském Petrohradu uskutečnila konference k boji proti terorismu pořádaná Meziparlamentním shromážděním členských zemí Společenství nezávislých států ve spolupráci s Parlamentním shromážděním Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (PS OBSE).

Dobešová (ANO): Základem celosvětového boje proti terorismu musí být dodržování lidských práv
Foto: ANO
Popisek: Ivana Dobešová
reklama

Konference se zaměřila především na otázky mezinárodní spolupráce v oblasti bezpečnosti, velký prostor ale věnovala i humanitárním aspektům, které se pojí s bojem proti terorismu. A právě v humanitárně zaměřené části plenární schůze vystoupila jako jedna z panelistů i poslankyně Ivana Dobešová, vedoucí  Stálé delegace Parlamentu ČR do PS OBSE.

Ve svém příspěvku zdůraznila, že dodržování lidských práv a právního státu musí být základem celosvětového boje proti terorismu. To vyžaduje rozvoj národních strategií boje proti terorismu, které by zabránily teroristickým činům, stíhaly osoby odpovědné za tyto trestné činy a prosazovaly a chránily lidská práva a právní stát.

„Jednotlivé země mohou zajistit humanitární přístup k boji proti terorismu tím, že přijmou opatření k nápravě podmínek, které vedou k šíření terorismu. Díky tomu již pak nebude potřeba zavést restriktivní politiku v důsledku teroristických útoků“, dodala Ivana Dobešová, která je zároveň místopředsedkyní Hlavního výboru pro demokracii, lidská práva a humanitární otázky Parlamentního shromáždění OBSE.

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), jejíž počátky sahají do r. 1975, je největší regionální organizací, která se zabývá problematikou mezinárodní bezpečnosti. Sdružuje 57 členských států z Evropy, střední Asie a Severní Ameriky. První zasedání Parlamentního shromáždění, které se stalo významnou součástí této mezinárodní organizace, se konalo v Budapešti v r. 1992.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olšáková (Kandidátka mladých): Cyklostezku doplní nový atraktivní prvek

8:39 Olšáková (Kandidátka mladých): Cyklostezku doplní nový atraktivní prvek

Dřevěný prvek, který bude instalován na jednom z palouků za zahrádkářským areálem, uvítají nejen dět…