Doležel (TOP 09): Zachraňme brněnskou Mosilanu

05.05.2021 8:33

Spolu s osobnostmi brněnské vědecké a odborné veřejnosti se snažím zachránit nejcennější stavby bývalého textilního areálu Mosilana. Tento areál vznikl sloučením někdejších ikonických židovských textilek a dnes představuje v zásadě poslední autenticky dochovaný odkaz moravského Manchesteru.

Doležel (TOP 09): Zachraňme brněnskou Mosilanu
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Vlastník areálu se ale rozhodl všechny domy zbořit. Odborníci z oblasti architektury, historie nebo i archeologie ale začali upozorňovat na vysoké kvality dochovaných objektů a vyzvali představitele města k tomu, aby jednali s investorem o zachování alespoň několika nejhodnotnějších staveb. Stejný pohled na celou věc měl i Národní památkový ústav, který dokonce na Ministerstvo kultury zaslal návrh na prohlášení některých objektů za kulturní památku. V uplynulém týdnu ale přišla ze strany městských památkářů nečekaná reakce.

Odbor památkové péče brněnského Magistrátu vydal investorovi závazné stanovisko k úplné demolici. Vydání závazného stanoviska bez jakýchkoliv podmínek je nejen překvapující, ale pro úsilí zachovat zde alespoň něco historického, má vlastně fatální následky. Chceme proto otevřeně podpořit tuto snahu zachovat tradici a paměť města, protože se jedná o integrální součást naší politiky.

MICHAL DOLEŽEL (TOP 09)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Výdaje ze státního rozpočtu

Dobrý den, velice si vážím Vaší práce a toho, že vždy, co říkáte, máte doloženo grafy. Můžete zveřejnit graf nejvyšších 10 až 20 měsíčních výdajů z kapitol rozpočtu a pak to stejné u příjmů? Stále se jen přetřásají náklady na důchody. A co ostatní výdaje? Kam se ztrácí všechny peníze přijaté do rozp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Semelová (KSČM): Hořká příchuť současného Dne učitelů

4:31 Semelová (KSČM): Hořká příchuť současného Dne učitelů

Dne 28. března roku 1592 se narodil uznávaný vědec, pedagog, filozof a spisovatel Jan Amos Komenský.…