Dolínek (ČSSD): Dlouhodobým záměrem je propojení cyklistické dopravy s MHD

28.09.2018 7:38 | Zprávy
autor: PV

Nové cyklistické stojany, které umožňují zároveň provést údržbu kola, případně ho dohustit nebo dobít elektrokolo, byly instalovány u stanice metra Vltavská v Praze 7. Jedná se o pilotní projekt, který včera představil náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.

Dolínek (ČSSD): Dlouhodobým záměrem je propojení cyklistické dopravy s MHD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek

„Naším dlouhodobým záměrem je propojení cyklistické dopravy s MHD, tyto stojany mají za cíl podpořit to, aby lidé dojeli na kole na metro, odkud by jeli dále hromadnou dopravou, a kola by byla v bezpečí. Stanice metra jsou pro takové stojany ideální,“ řekl Petr Dolínek.

„Myšlenka těchto stojanů se mi líbila, seznámil jsem se s ní náhodou na jedné prezentaci jako s novinkou a od té doby jsem žádal, abychom je umístili právě na Vltavské, protože počet cyklistů v Praze 7 je nadstandardní,“ uvedl k tomu jeden z iniciátorů projektu, náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Podle vás je prezident apolitický?

Podle vás dělá vláda z prezidenta lídra opozice, ale neudělal ho on sám, když prohlásil, že bude zřejmě obhajovat jako protiváha této vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Správní rada VZP opět odmítla otevřené výběrové řízení na ředitele

17:16 Piráti: Správní rada VZP opět odmítla otevřené výběrové řízení na ředitele

Zástupci Pirátů ve Správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) dnes opět navrhli, aby volbě ře…