Dolínek (ČSSD): Otevřela se cesta k dokončení Jedličkova ústavu, hudební pavilon bude obsahovat odhlučněné místnosti i sál pro představení

26.11.2015 22:19

Pražští radní na úterním zasedání schválili výběr nejvhodnější nabídky na projektové práce v rámci veřejné zakázky na dostavbu Jedličkova ústavu a škol (JÚŠ). Fakticky se tak otevřela cesta k dlouho očekávanému dokončení ústavu, po kterém dlouhodobě volá nejen samotné zařízení, ale rovněž i široká veřejnost. Po jednání rady to uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Dolínek (ČSSD): Otevřela se cesta k dokončení Jedličkova ústavu, hudební pavilon bude obsahovat odhlučněné místnosti i sál pro představení
Foto: archiv
Popisek: Petr Dolínek ČSSD

Předmětem veřejné zakázky jsou projekční práce na stavbu hospodářského pavilonu a hudební školy v areálu Jedličkova ústavu, přičemž tento objekt by se měl nacházet v proluce mezi činžovními domy a hřištěm TJ Vyšehrad a měl by být bezbariérově propojen se stávajícími objekty ústavu.

„Multifunkční stavba by měla výškově i objemově navazovat na okolní zástavbu a obsahovat nejen edukativní prostory, ale rovněž sál určený na hudební představení, odhlučněné místnosti vhodné k pořizování akustických nahrávek a rovněž administrativní zázemí. Předpokládaná hodnota realizace dostavby činí přibližně osmdesát milionů korun,“ řekl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Samotná stavba, která díky hudebnímu sálu pro až sto padesát návštěvníků umožní otevřít Jedličkův ústav široké veřejnosti, by podle zastupitelky a bývalé radní pro oblast školství a sociální politiky Ireny Ropkové mohla začít nejdříve v roce 2017.

„Jedná se o velmi nákladnou investici, která je však nezbytně potřebná k dokončení celého areálu a zajištění dostatečného zázemí pro celý ústav. Jsem přesvědčena, že město potřebné prostředky na realizaci této dostavby v rozpočtu v rozhodném okamžiku najde a že se za pár let budeme moci vypravit do krásného nového sálu na představení kapely The Tap-Tap, která je s Jedličkovým ústavem neodmyslitelně spjata,“ uvedla Ropková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Jsem ráda, že je Amerika zpátky

22:58 Pekarová Adamová (TOP 09): Jsem ráda, že je Amerika zpátky

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová dnes přijala delegaci zahraničního výboru S…