Dolínek (ČSSD): Výši nedočerpaných dotací se podařilo zásadně snížit

11.07.2015 8:33 | Zprávy
autor: PV

Zejména kurzové změny v listopadu 2013 vedly ke skokovému navýšení alokace operačního programu Praha-Adaptabilita (OPPA). S ohledem na nezbytnou délku realizace projektů tak nebude reálné již v tomto programovém období účelně vyčerpat celou alokovanou částku. Díky vypsání neplánované 7. výzvy a intenzivní podpoře nové Rady hl. m. Prahy a radního Petra Dolínka (ČSSD) se však podaří vyčerpat prostředky ve výši téměř 220 milionu korun z celkové navýšené částky, která přesahovala půl miliardy.

Dolínek (ČSSD): Výši nedočerpaných dotací se podařilo zásadně snížit
Foto: archiv
Popisek: Petr Dolínek ČSSD

Předpokládaný objem nedočerpaní alokace OPPA tak činí zhruba 300 milionů korun z celkové původní výše alokace operačního programu 134,7 milionu EUR (cca 3,66 miliardy korun).

„I přes značnou časovou tíseň jsme dokázali zásadně snížit objem nedočerpaných dotací v operačním programu Praha Adaptabilita. Odbor evropských fondů připravil v létě 2014 v rekordním čase 7. výzvu, aby se finanční ztráty co nejvíce snížily. Ihned po nástupu do funkcí se nová rada aktivně zapojila do řešení problému, v lednu 2015 proběhl schvalovací proces a byla přidělena nová pracovní místa nezbytná k zajištění chodu projektů,“ říká Petr Dolínek, náměstek primátorky hlavního města Prahy zodpovědný za oblast dopravy a evropských fondů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zálom (Svobodní): Kupka? Vždyť ODS daně zvedala a lidem se hrabala v kapsách

22:14 Zálom (Svobodní): Kupka? Vždyť ODS daně zvedala a lidem se hrabala v kapsách

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke snížení spotřební daně za pohonné hmoty.