Dolínek (ČSSD): Zdražení jízdného a omezení počtu spojů je podraz na Pražany

19.07.2020 15:57

Vedení hlavního města Prahy chce zdražit jízdné v městské hromadné dopravě. V případě ročního kuponu na MHD by zdražení mohlo být až o padesát procent. Podle poslance a bývalého náměstka pražské primátorky pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) jde o podraz na Pražany.

Dolínek (ČSSD): Zdražení jízdného a omezení počtu spojů je podraz na Pražany
Foto: Praha.eu
Popisek: Petr Dolínek (ČSSD)

„V roce 2015 jsme prosadili zlevnění ročního kuponu na cenu, která znamenala možnost jezdit MHD po Praze za 10 korun denně. Toto zlevnění učinilo pražskou veřejnou dopravu velmi atraktivní a ekonomicky dostupnou pro drtivou většinu Pražanů a přilákalo spoustu nových cestujících. Nové vedení Prahy je teď chce znovu nesmyslně z MHD vyhnat,“ uvedl Dolínek, podle nějž argumentace pandemií koronaviru absurdní.

„To si jako nové vedení Prahy myslí, že se propadly jen obecní příjmy? Že Pražané se mají a v příštích měsících budou mít lépe, takže jim může zdražit další službu? Praha je bohaté město a v této situaci by se mělo za své občany naopak postavit a pomoci jim. Zdražení MHD je podraz na Pražany ze strany současné koalice,“ vysvětlil Dolínek, který kromě zdražování odmítá i plány na omezování počtu spojů.

„Praha je přetížena automobilovou dopravou, která je mj. největším pražským znečišťovatelem ovzduší. Zdražení MHD i snížení počtu spojů povede samozřejmě k tomu, že část lidí opět přesedne z metra, tramvají a autobusů do aut. To je naprosto absurdní. Nechápu pana Čižinského, který se měl možnost seznámit s funkčním vídeňským modelem, a nyní člen jeho tým přijde s tak nesmyslným návrhem,“ uzavřel Dolínek.

Mezi dalšími opatřeními, o kterých současné vedení Prahy jedná, je také například posunutí věku, od kdy má cestující jízdné zdarma. Nyní je to 65 let. Zrušit by se mohlo také jízdné zdarma pro žáky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babka (ANO): Měli bychom počítat pouze s příjmy, které máme podložené

17:15 Babka (ANO): Měli bychom počítat pouze s příjmy, které máme podložené

Projev na 45. schůzi Poslanecké sněmovny 30. listopadu 2022 k návrhu zákona o státním rozpočtu České…