Drozdík (Republika): Insolvence - nástroj pro diskriminaci

25.02.2014 10:46 | Zprávy
autor: REPUBLIKA

Insolvence, nebo-li osobní bankrot zažívá v posledních letech obrovský boom. Lidé, kteří se ať už ne svou vinou dostanou do dlouhodobé platební neschopnosti tímto řeší svou velmi závažnou životní situaci a za to je společnost mnohdy trestá.

Drozdík (Republika): Insolvence - nástroj pro diskriminaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Společnost je dlouhá léta ve špatném ekonomickém stavu, lidé se dostávají čím dál častěji do finančních problémů, které se snaží sice řešit, ale v drtivé většině případů nejsou řešení efektivní.

Jedno z mnoha řešení, které je velice populární, je tzv. "půjčovací kolečko", půjčka se řeší půjčkou  v domnění, že příští měsíc bude finanční situace rodiny lepší a že se to zvládne. Místo toho se však rodina zahrabává ještě do větších problémů a hrnec se neustále naplňuje, až přeteče - a to už je pozdě.

Zabránit exekuci, která je samozřejmě likvidační se dá vyhlášením osobního bankrotu, je to řešení, kdy se v případě schválení osobního bankrotu (insolvence) pozastaví vymáhání pohledávek věřiteli, kdy vám neustále nabíhají sankce, pokuty, penále a další poplatky. Namísto toho dlužník splácí pod dohledem soudu věřitelům své závazky bez toho, aniž by se dostal do existenční krize, jelikož mu zůstane tzv. nezabavitelná částka, ze které se dá slušně vyžít. Dlužník tak musí splatit minimálně 30% do 5 let, zbytek je mu odpuštěno. Ti, kteří mají vysoký příjem, zvládnou splatit i 100%.

Můžeme tedy říci, že insolvence je taková záruka. Věřitelé dostanou alespoň část svých pohledávek a nemusí vynakládat další náklady na jejich vymáhání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

10:15 Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům Petra Macinky.