Je to rok, co kontroverzní advokátka Klára Samková podávala trestní oznámení na Martina Pohla aka Řezníka trestní oznámení za podněcování k násilí, kterého se měl dopustit ve svých textech. V textech, kde muž pravidelně znásilňoval a bil mladou ženu, kterou měl zamčenou ve svém sklepení. Policie tento případ nechtěla řešit pro svobodu slova a sám autor textů se obhajoval tím, že násilí, které vkládá do svých textů, nijak nepodporuje, že jde pouze o ztvárnění činnosti z pohledu zločince.
Je ale tento argument přijatelný pro společnost? Je poslouchání tohoto „umění“ kterému se říká horrorcore pro společnost bezpečné? Jak tyto texty mohou ovlivnit jeho posluchače, mládež, která si tyto songy stáhne do svých „empétrojek“ nebo smartphonů? Někdo by sice mohl argumentovat, že je spousta jiných věcí, které v lidech mohou vyvolat agresi či nutkání kopírovat násilí, ať už zmíním akční filmy nebo počítačové hry. S tím se dá víceméně souhlasit, ale ruku na srdce – texty a videoklipy nejen výše uvedeného „umělce“ jsou již trochu silnější kafe, mnohem silnější kafe, které se velmi těžce tráví.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: REPUBLIKA