Dryml (SPOZ): Rusnokova vláda nesmí být jen light verzí vlády Nečasovy

14.07.2013 11:32 | Zprávy

Jako každý rozumný člověk jsem přivítal odchod premiéra Petra Nečase a jeho vlády, která prováděla politiku prohlubující ekonomickou recesi na straně jedné a zvyšující nejen životní náklady drtivé většiny obyvatel, ale také daně na straně druhé.

Dryml (SPOZ): Rusnokova vláda nesmí být jen light verzí vlády Nečasovy
Foto: Radim Panenka
Popisek: Senátor Vladimír Dryml a Miloš Zeman při kontaktní kampani v Královéhradeckém kraji

Vítám krok prezidenta Miloše Zemana zamezit renesanci pravicové vlády – tzv. Nečasovy vlády Nečase – v čele s Miroslavou Němcovou z ODS tím, že pověřil sestavením vlády odborníků Jiřího Rusnoka.

Očekával jsem, že v logice tohoto kroku, který je v české ústavní praxi neobvyklý a který je legitimizován právě především zamezením obnovy korupční pravicové vlády, vznikne vládní tým s levicovým programem.

Věřím, že opakované výroky nových ministrů Rusnokovy vlády o tom, že „budou navazovat na politiku svých předchůdců“ jsou pouze politováníhodným omylem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Vladimír Dryml

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Nelegální migrace

Myslím, že proti jsou snad všichni, ale nikdo si nedokáže poradit s tím, jak ji zastavit. Jaké je vaše řešení? Linda

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Němcová (ODS): Žádná jiná oblast není tak klíčová jako bezpečnost

23:08 Němcová (ODS): Žádná jiná oblast není tak klíčová jako bezpečnost

Projev na 18. schůzi Senátu 17. prosince 2025 k programu jednání Evropské rady 18. - 19. prosince 20…