Dubec (Piráti): Jubilejní ročník soutěže studentských prací na ekologická témata

30.01.2023 4:33 | Tisková zpráva

Fotovoltaických elektráren a modernizace se dočká školské zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka. Na plánované projekty je potřeba dvacet milionů korun. Čtyřmi miliony se má podílet Jihomoravský kraj, o zbývající prostředky bude žádat na Ministerstvu životního prostředí ČR, schválili dnes (25. ledna 2023) radní.

Dubec (Piráti): Jubilejní ročník soutěže studentských prací na ekologická témata
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Osm milionů by mělo jít na modernizaci a ekologizaci pobytového vzdělávacího centra a vybavení pro klimatické vzdělávání na pracovišti Jezírko. „Počítá se se zateplením budovy, fotovoltaickou elektrárnou, rekonstrukcí osvětlení, novou regulací otopné soustavy, vertikální zelenou stěnou nebo pilotním provozem kompostu živočišného odpadu z gastro provozu pracoviště,“ vyjmenoval radní pro oblast investic Vladimír Šmerda.

Kvalitnější zázemí získají i ostatní pracoviště Lipky. Za dalších dvanáct milionů korun by se mělo pořídit třeba tepelné čerpadlo, zateplit střecha na Kamenné nebo vybudovat nový sklad výukových pomůcek a zahradní učebna v Rozmarýnku. „V rámci ekologizace budov chceme jít lidem příkladem, a proto plně podporujeme tato opatření i na krajských budovách. Zařízení environmentálního centra Lipka dostanou například fotovoltaickou elektrárnu, tepelné čerpadlo a zelené střechy,“ vyzdvihl náměstek pro životní prostředí Lukáš Dubec.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Výdaje ze státního rozpočtu

Dobrý den, velice si vážím Vaší práce a toho, že vždy, co říkáte, máte doloženo grafy. Můžete zveřejnit graf nejvyšších 10 až 20 měsíčních výdajů z kapitol rozpočtu a pak to stejné u příjmů? Stále se jen přetřásají náklady na důchody. A co ostatní výdaje? Kam se ztrácí všechny peníze přijaté do rozp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodní: Vláda zvýší dluh až o 265 miliard

21:45 Svobodní: Vláda zvýší dluh až o 265 miliard

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k půjčce z Evropské unie