Dvouletý (Soukromníci): Vláda opakovaně dokazuje, že záměrně porušuje české zákony

21.05.2021 20:20 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, že ministerstvo zdravotnictví nemůže zakázat provoz restaurací, hospod a barů

Dvouletý (Soukromníci): Vláda opakovaně dokazuje, že záměrně porušuje české zákony
Foto: archiv Michala Dvouletého
Popisek: Michal Dvouletý

Nejvyšší správní soud České republiky rozhodl o tom, že ministerstvo zdravotnictví nemůže zakázat provoz restaurací, hospod, barů, apod. Podle pandemického zákona může pouze "omezit obchod a služby", nikoliv zakázat přítomnost veřejnosti tak, jak to dělá v aktuálních opatřeních (viz zde).

Jenže vláda má rozhodnutí soudu opět na háku. Od pondělí totiž začíná platit nové ministerské opatření, na které i přesto, že je napsáno de facto stejně, verdikt soud nevztahuje. Aby bylo zrušeno, musel by opět někdo podat žalobu a čekat pár týdnů, než soud vydá další rozhodnutí.

Vláda tak opakovaně dokazuje, že záměrně porušuje české zákony a jen spoléhá na zdlouhavost žalob a soudního přezkumu. Je proto třeba ihned sebrat vládě možnost vydávat taková mimořádná opatření.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Írán

Válka už začala, to nezmění nikdo. Co by ale podle vás bylo teď nejlepší východisko nebo nejlepší scénář, když ten současný považujete za průšvih?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Svět bez garancí - Hormuz, válka a nutnost spoléhat se na sebe.

9:15 Vích (SPD): Svět bez garancí - Hormuz, válka a nutnost spoléhat se na sebe.

Napětí mezi Íránem, USA a Izraelem se v posledních dnech proměnilo v otevřený ozbrojený konflikt.