Dvůr Králové nad Labem: Letos se opraví západní strana Hankova domu

18.05.2022 8:36 | Tisková zpráva

Město Dvůr Králové nad Labem bude letos pokračovat v postupné rekonstrukci historické budovy Hankova domu. Po opravách jižní a východní fasády budou stavební práce pokračovat na západní straně, tedy směrem k zimnímu stadionu.

Dvůr Králové nad Labem: Letos se opraví západní strana Hankova domu
Foto: www.dvurkralove.cz - Miluše Peterová
Popisek: Dvůr Králové nad Labem

Na západním průčelí budovy budou s výjimkou dvou již osazených replik původních oken všechny výplně otvorů nahrazeny novými truhlářskými prvky. Současně řemeslníci vymění ve 2. nadzemním podlaží budovy kina čtyři dožilá okna, která jsou v havarijním stavu. 

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35661 lidí

Stavební práce za necelých 6 mil. Kč provede společnost Řemeslné stavby, s. r. o., z Miletína, která vyhrála veřejnou zakázku. Město Dvůr Králové nad Labem zároveň požádalo o dotaci z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, kde může získat téměř 700 tisíc Kč.

Hankův dům je na seznamu kulturních památek a město Dvůr Králové nad Labem jeho postupnou rekonstrukci realizuje po etapách. V uplynulých letech tak došlo k obnově jižní a východní části fasády včetně výměny oken a dveří. Současně byla také dokončena rekonstrukce vstupního portiku, včetně štukové výzdoby a také replik historických lamp.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Náš úkol? Aby senioři mohli v klidu a pohodlí užívat podzimu života

22:02 KDU-ČSL: Náš úkol? Aby senioři mohli v klidu a pohodlí užívat podzimu života

Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni seniorů.