Exprezident Klaus vydal manuál k pochopení současné migrační krize

05.12.2015 17:16

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus společně s výkonným ředitelem IVK Jiřím Weiglem vystoupí ve středu dne 9. prosince 2015 v 11.00 hodin ve Zlatém salonku pražského hotelu Esplanade na novinářském křtu jejich nové knihy "Stěhování národů s.r.o. – Stručný manuál k pochopení současné migrační krize".

Exprezident Klaus vydal manuál k pochopení současné migrační krize
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

Evropský kontinent, potažmo celá západní civilizace je v současné době konfrontována s krizí nevídaného rozsahu. Vše nasvědčuje tomu, že migrační katastrofa, která se na starý kontinent valí ze zemí rozvráceného Blízkého východu a severní Afriky, bude v příštích měsících a letech dramaticky nabývat na síle. Oproti všem vážným varováním zůstávají evropské elity vůči tomuto problému zcela netečné a pokračují ve svém – běžným občanům nijak neprospívajícím – summitování, které paradoxně posouvá jednotlivé evropské země blíže a blíže vážnému dramatu s nedozírnými a hlavně nevratnými důsledky.

Čím byla tato migrační krize způsobena? Potřebuje vůbec Evropa migranty z jiných světů a proč je jejich zvaní k nám hluboce amorální? Proč se vrcholným byrokratům z EU tato krize vlastně hodí? A co by se mělo stát, aby nedošlo na nejhorší?

Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v nové knize Václava Klause a Jiřího Weigla: Stěhování národů s.r.o. s podtitulem Stručný manuál k pochopení současné migrační krize. Tuto mimořádnou publikaci, která vychází ve zcela mimořádnou dobu, vydává nakladatelství Olympia a svými kresbami ji doplnil známý český kreslíř Jiří Slíva.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Sociální dialog funguje, ke stávce nyní není důvod

15:45 Ministr Hamáček: Sociální dialog funguje, ke stávce nyní není důvod

Čtyři členové největší odborové organizace a jedna poštovní doručovatelka s 12letou praxí, to je nov…