Fiala (ODS): Diskuse v rámci projektu Příběhy bezpráví

14.11.2014 13:11

V rámci vzdělávacího projektu Příběhy bezpráví nadace Člověk v tísni jsem byl osloven, abych se stal jedním z pamětníků, aktérů událostí, kteří budou diskutovat se středoškolskými studenty o Listopadu 1989 a komunistickém režimu.

Fiala (ODS): Diskuse v rámci projektu Příběhy bezpráví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala
reklama

V rámci tohoto projektu jsem se zúčastnil diskuse se studenty Střední průmyslové školy Třebíč, která navazovala na projekci filmu věnovaného 25. výročí událostí 17. listopadu 1989 (mladá studentka Ivana v něm píše svůj deník a přibližuje tak svůj život v komunistické Praze od začátku roku 1989 až do sametové revoluce).

Často slýcháme, že se současná mladá generace o politiku nezajímá, o nic se nestará a je jí to jedno. Protože pravidelně učím na univerzitě, tak vím, že to není pravda. Někdo by mohl namítnout, že mám zkušenost jen se studenty, kteří se zajímají o politiku a společnost a proto studují sociální vědy. Ale dnešní setkání znovu potvrdilo, že mladí lidé se o věci kolem sebe zajímají. Studenti, středoškoláci, kteří se věnují převážně technickým oborům, kladli řadu otázek týkajících se nejen doby komunismu, ale i současné politické situace a problémů dnešní společnosti. Nebáli se formulovat svoje názory, zaujímali postoje, zajímali se o společenské problémy. A v tom je pro nás všechny naděje. Já ji tedy mám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ODS
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Štěrku se nenapijeme

5:35 Výborný (KDU-ČSL): Štěrku se nenapijeme

Komentář na facebookovém profilu k těžbě štěrkopísku na Hodonínsku