Fiala (ODS): Finanční úřady po vedením Andreje Babiše brání lidem podnikat

22.01.2016 15:38

Občanští demokraté varují, že stát stále častěji trápí živnostníky a podnikatele. Daňový systém patří k nejsložitějším na světě. Upozorňují, že úřady téměř znemožnily dobrovolně se přihlásit k placení DPH. V posledních týdnech finanční úřady požadují po podnikatelích, kteří se rozhodnou dobrovolně registrovat k platbě DPH, nesmyslné dokumenty a zdůvodnění jejich žádosti včetně citlivých obchodních dat.

Fiala (ODS): Finanční úřady po vedením Andreje Babiše brání lidem podnikat
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Staronový předseda ODS Petr Fiala

„Je neuvěřitelné, že se firmy mohou dobrovolně přihlásit k placení DPH jen s velkými obtížemi. Úřady je navíc šikanují mnoha nesmyslnými požadavky. Například je žadatel povinen sdělit správci daně, jaký majetek vlastní, zda má auto, zda spolupracuje se subdodavateli a mnoho dalších informací, které jsou přitom velmi citlivé a snadno zneužitelné. To vše nad rámec zákonem stanovené povinnosti při registraci plátce DPH. Vláda dělá vše pro to, aby našim aktivním lidem co nejvíce zkomplikovala život. Vedle této nabubřelé byrokracie zavádí elektronickou evidenci tržeb nebo kontrolní hlášení. Finanční úřady po vedením Andreje Babiše prostě brání lidem podnikat,“ říká předseda ODS Petr Fiala.„Podle žebříčku Světové banky má 121 zemí jednodušší daňový systém než Česká republika. Udivuje mě, že vláda vůbec neřeší, jak podmínky daňovým poplatníkům vylepšit. Nejenom, že se na žebříčku složitosti daňového systému stále propadáme, ale vládní novinky zlikvidují mnoho poctivých a pracovitých lidí. Když předkládáme ve Sněmovně konkrétní argumenty, vláda ani poslouchat nechce. Dnes dokonce poslanci omezili řeč ve Sněmovně,“ říká předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Petr Fiala

předseda ODS

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Grois (ČSSD): Ředitel ŘSD se mě nezbaví, dokud obchvat Znojma nebude hotový

12:50 Grois (ČSSD): Ředitel ŘSD se mě nezbaví, dokud obchvat Znojma nebude hotový

Tento týden proběhl první letošní kontrolní den na stavbě znojemského obchvatu, kde se aktuálně prac…