Fiala (ODS): Institut krevní msty?

22.10.2016 15:40 | Zprávy
autor: PV

Vyjádření předsedy ODS Petra Fialy k aktuální situaci v souvislosti s prezidentským vyznamenáním.

Fiala (ODS): Institut krevní msty?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Stále nemohu (nechci) uvěřit tomu, že Jiří Brady měl dostat státní vyznamenání a nedostane ho kvůli politické činnosti svého synovce. Miloš Zeman už dříve dokázal oslavu státního svátku 28. října hluboce poškodit. Vzpomeňme jen na opakované nepozvání některých rektorů, na medaile pro kamarády nebo dokonce vyznamenání normalizačního komunistického aparátčíka. Dalo by se říct, že jsme si už na ledacos zvykli. Někteří z nás si ale nezvykli a nikdy nezvyknou.

To, co se děje kolem vyznamenání Jiřího Bradyho, ale překračuje všechny myslitelné meze. To se vážně o českém státním vyznamenání za utrpení ve druhé světové válce rozhoduje na čínském velvyslanectví podle toho, jak se chovají jeho příbuzní k Číně? Trestat celé rodiny za jednání jejich členů je příznačné pro primitivní rodové společnosti, kde se používá např. institut krevní msty. A je to taky typické pro totalitní diktatury, kde třeba děti nesmějí studovat kvůli politickým názorům rodičů. Do kulturní a demokratické společnosti nic takového nepatří.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

SPD: Odhalujeme ukrajinské podvodníky

Myslíte, že jsou podvodníci jen mezi Ukrajinci, a že většinu podvodů s dávkami mají na svědomí jen oni? Ten problém se zneužíváním dávek je u nás přeci letitý a co jste udělali pro nápravu? Nebo co uděláte, teď když jste ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Mimochodem – kdo zaplatil stávková trička?

15:14 Mašek (ANO): Mimochodem – kdo zaplatil stávková trička?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k stávce zaměstnanců České televize