Fiala (ODS): „Levný a malý stát” Andreje Babiše v praxi

18. 2. 2019 9:52

Vláda s komunisty, socialistická politika, nové regulace, kontroly, omezování aktivních lidí – to je bilance hnutí ANO ve vládě

Fiala (ODS): „Levný a malý stát” Andreje Babiše v praxi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala
reklama

Vláda s komunisty, socialistická politika, zvětšující se stát, rostoucí výdaje státního rozpočtu, nové regulace, předpisy, kontroly, omezování aktivních lidí – to je bilance hnutí ANO ve vládě. To jsou fakta, řeči Andreje Babise jsou jen prázdná slova.

Andrej Babiš sní o „malém a levném státu, který nikoho neotravuje”. Souhlasím s ním, jen nerozumím tomu, proč uplynulých pět let dělal ve funkci ministra financí a premiéra pravý opak. Proč ANO nepodpořilo náš návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti, zrušení EET, zrušení superhrubé mzdy, snížení DPH aj.?

Místo toho za posledních pět let narostl počet státních zaměstnanců o 45 tisíc. Výdaje na platy státních zaměstnanců o 75 miliard Kč (nárůst o 56 procent). Celkové výdaje státu za pět let vzrostly o 300 miliard Kč, tj o 24 procent. To je ten „levný a malý stát” podle Andreje Babiše v praxi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šťastný (Jistota): Povinné, plošné a státem hrazené testování pracovníků v sociálních zařízeních nelze dále odkládat

10:21 Šťastný (Jistota): Povinné, plošné a státem hrazené testování pracovníků v sociálních zařízeních nelze dále odkládat

V posledních týdnech dochází k alarmujícímu nárůstu počtu nakažených novým koronavirem COVID-19 v po…