Fiala (ODS): Odvaha má být odměněna, ne trestána!

20.08.2015 13:35 | Zprávy

Předseda občanských demokratů včera podpořil odvážné živnostníky, kteří otevřeně kritizovali registrační pokladny a setkali se s represí ze strany státu. Petr Fiala také připomněl, že drobnému podnikání nejvíc pomůže, když stát nechá pracovité lidi volně dýchat.

Fiala (ODS): Odvaha má být odměněna, ne trestána!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

„K podnikání je potřeba velká dávka odvahy, také odhodlání vydat se neprošlapanou cestou, spoléhat se sám na sebe, nejen práci odvést, ale také si ji najít. Proto mi vadí výroky levice, která hovoří o živnostnících jako o parazitech. Je to nevkusné. Horší je, že vláda nezůstává jenom u slov, ale pracovitým lidem se rozhodla škodit aktivně, když chce zavádět registrační pokladny nebo zvyšovat živnostníkům odvody,“ vysvětluje Petr Fiala.

Proto Petr Fiala přijel do Domažlic podpořit šperkařku Petru Fenclovou, jejíž provozovnu navštívila kontrola ze správy sociálního zabezpečení bezprostředně poté, co v pořadu Máte slovo kritizovala zavedení registračních pokladen. „Uvědomme si, jaká atmosféra se zde šíří: je to atmosféra strachu, závisti a udavačství. To si pamatujeme z doby před rokem 1989. Nesmíme dovolit, aby se minulé poměry vrátily. Vidíme, že levicová vláda omezuje naši svobodu, uplatňuje princip kolektivní viny, když považuje všechny živnostníky za podezřelé a nutí je, aby prokazovali svoji nevinu. Kdo bude další na řadě?“ ptá se Petr Fiala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Pohotovost

Co uděláte proto, aby pohotovosti byly lidem dostupné? Obrovský problém vidím i v tom, že když na pohotovost jedete, čekáte tam třeba i půl dne. Je to problém u dospělých a podle mě ještě větší u dětí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Obrana v demisi rozdává stamiliony bez soutěže

10:04 Vích (SPD): Obrana v demisi rozdává stamiliony bez soutěže

Nákup obrněnců IVECO za více než půl miliardy korun bez výběrového řízení je jen dalším důkazem, že …