Důvodem je změna názoru při hlasování o podpoře biopaliv. Koalice navzdory svým veřejným prohlášením odhlasovala veřejnou podporu jejich producentům na dalších 5 let.
„Včera se znovu ukázalo, že tato vláda škodí naší zemi. Chceme ochránit pracovité a aktivní lidi a proto vyvoláme hlasování o nedůvěře této vládě. Vládne nám 'velká koalice socialistů a Agrofertu'. Socialisté připravili registrační pokladny pro živnostníky, zbytečná kontrolní hlášení plátců DPH, zvyšují daně i vyplácejí více na sociální dávky. ANO podporuje socialistické priority vlády, ČSSD na oplátku podporuje byznysové zájmy Agrofertu. Zodpovědnost za tento stav nese premiér Bohuslav Sobotka," řekl předseda ODS Petr Fiala.
„Tato vláda ukázala v přímém přenosu, že je korupční vládou. Měli veřejně deklarovaný postoj, vyměnili ho za soukromý zájem a byznys předsedy Babiše,“ řekl předseda klubu poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV