Fiala (ODS): Zrušení superhrubé mzdy leží už dva roky ve Sněmovně

04.08.2020 13:46

Premiér Babiš přišel s předvolebním tahákem v podobě zrušení superhrubé mzdy. Možná ani netuší, že totožný návrh ODS leží ve Sněmovně už dva roky, od 6. 8. 2018, a čeká na projednání, kterému vládní většina brání. Vláda k němu dokonce vydala nesouhlasné stanovisko.

Fiala (ODS): Zrušení superhrubé mzdy leží už dva roky ve Sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala
reklama

„1. prosince loňského roku jsem nabídl premiérovi Babišovi smlouvu s podpisem, že společně zrušíme do roka a do dne superhrubou mzdu. Premiér podpis odmítl. Nyní se zrušením superhrubé mzdy přišel, jako již mnohokrát, jako se svým dobrým nápadem. Proto opakuji svou nabídku, podepsal jsem smlouvu mezi mnou a Andrejem Babišem, že do konce tohoto roku společně dosáhneme zrušení superhrubé mzdy a smlouvu jsem odeslal premiérovi k podpisu a hlavně k naplnění,“ řekl Petr Fiala, předseda ODS a dodal: „Aby se vše stihlo, nic nebrání tomu, abychom na nejbližší schůzi zařadili ODS připravený návrh zákona k projednání. Je totiž už hotový a pod číslem sněmovního tisku 254 čeká již od 6. 8. 2018 na projednání, kterému dosud vláda bránila.“

„Zrušení superhrubé mzdy přinese zaměstnancům s průměrným výdělkem navíc 20 808 Kč ročně. To je částka, kterou ocení každý a rodina tak bude mít přes 40 tisíc ročně navíc. Proto jsme přesně před dvěma lety návrh zákona předložili,“ dodává Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu ODS a 1. místopředseda ODS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Hotel Opatov na jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy

22:48 Prokop (ANO): Hotel Opatov na jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy

Milí sousedé, asi jste v tomto týdnu zaregistrovali, že magistrát začíná váhat s již několikrát doml…