Fiala (SPD): Andrej Babiš má k EU a USA stejně servilní postoj jako kandidáti Fialovy pětikoalice

24.12.2022 8:38 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k vztahu Andreje Babiše k EVropské unii

Fiala (SPD): Andrej Babiš má k EU a USA stejně servilní postoj jako kandidáti Fialovy pětikoalice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda hnutí SPD Radim Fiala

Andrej Babiš je kandidátem globalistů, který kope za zájmy USA a EU. Jaroslava Baštu volí vlastenci. Jaroslav Bašta říká jasně: “Pokud budu zvolen prezidentem ČR, udělám vše pro to, aby tato Fialova protilidová a protinárodní vláda co nejdříve skončila. Chci pro občany mír a normální život. Ne válku a bídu”. Říká to jako jediný kandidát. Jaroslav Bašta také jako jediný odmítá trvalou přítomnost cizích vojsk a rozmístění jaderných zbraní na našem území. Jaroslav Bašta je jediným vlasteneckým kandidátem na prezidenta, který bude na prvním místě hájit zájmy České republiky a jejích občanů. Andrej Babiš u nás dělá ramena a občas si hraje na českého Trumpa či Orbána, ale Bruselu a Washingtonu ve skutečnosti vše odkýve. A

ndrej Babiš si společně s poslanci Fialovy vládní pětikoalice ve Sněmovně prosadili výcvik čtyř tisíců ukrajinských vojáků na území ČR za naší miliardu korun. Jediní poslanci SPD hlasovali proti. Babiš zásadně odmítá referendum o vystoupení ČR z EU. Babiš podpořil Green Deal Evropské unie, kvůli kterému zdražují energie. Babiš před dvěma lety odsouhlasil přijímání afghánských islámských migrantů do ČR, kteří na základě toho přijeli. Babiš již jako premiér podpořil i Marakéšskou deklaraci, v níž „partneři uznávají potřebu povzbuzovat a posilňovat cesty zákonné migrace… mezi Evropou a zeměmi severní, západní a střední Afriky“.

Tehdejší premiér Babiš podpořil také globální pakt o uprchlících. „ČR nemůže být kritizována za nedostatek solidarity s lidmi, kteří pomoc skutečně potřebují, protože ČR podporuje Globální kompakt OSN o uprchlících, jehož návrh byl dojednán v Ženevě dne 6. 7. 2018. Vyjadřuje i solidaritu se zeměmi nacházejícími se v blízkosti konfliktů, v jejichž důsledku na svém území hostí množství uprchlíků. ČR je tedy solidární a podporuje humanitární přístup k uprchlíkům,“ píše se ve vládním usnesení podpořeném Babišem. Ministr zahraničí Maďarska Peter Szijjarto, které pakt nepodpořilo, řekl, že kompakt otevírá zadní dvířka pro ty, kteří nemohou přijít dveřmi hlavními.

Europoslanci zvolení za ANO hlasovali pro rezoluci Evropského parlamentu, ve které se mimo jiné píše: „Evropský parlament žádá žádá Komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU.“ Konkrétně pro ni hlasovali Martina Dlabajová, Dita Charanzová, Petr Ježek a Pavel Telička.

Anketa

Odradil vás pořad s Babišem a dětmi od volby lídra ANO?

4%
82%
hlasovalo: 45035 lidí

Evropský parlament přijal také usnesení s názvem Strategie EU pro Sýrii, ve kterém členské státy vyzývá k dalšímu přijímání uprchlíků ze Sýrie, a to za situace, kdy se Česká republika pod hrozbou sankcí brání přijetí tisíců migrantů podle kvót EU. Evropský parlament v usnesení „vyzývá členské státy EU, aby projevily větší odhodlání při sdílení odpovědnosti a umožnily uprchlíkům, kteří utíkají z válečných oblastí v Sýrii, nalézt ochranu za hranicemi bezprostředně sousedícího regionu, a to i prostřednictvím programů přesídlování a přijímání uprchlíků“. Jinými slovy, poslanci, kteří hlasovali pro, chtějí, aby si Česká republika převzala více uprchlíků ze Sýrie. Pro usnesení naopak hlasovali z ANO: Telička, Ježek, Charanzová, Dlabajová. Ti samí europoslanci ANO hlasovali i pro potrestání Maďarska, protože se postavilo proti kvótám na imigranty…

Babiš podpořil neziskovku Organizace pro pomoc uprchlíkům. Podporoval, aby v Praze byla Středoevropská univerzita globalisty George Sorose. Podpořil nominaci Věry Jourové z ANO na eurokomisařku. Ta jasně prosazuje diktát EU a cenzuru.

Hnutí SPD není ani proamerické, ani proruské, ani pročínské, ani probruselské, ani proukrajinské, ale pročeské! Česká republika je pro nás na 1. místě! To platí i o Jaroslavu Baštovi. Andrej Babiš má k EU a USA stejně servilní postoj jako kandidáti Fialovy vládní pětikoalice Petr Pavel, Danuše Nerudová či Pavel Fischer.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

kampaň

Kde máte důkaz, že jsou všichni mimo vás ,,Putinovi užiteční idioti“? Nešíříte náhodu dezinformace, proti kterým paradoxně tak bojujete? A myslíte, že touto negativní kampaní docílíte něčeho pozitivního, třeba zklidnění politické situace v zemi? To je takový problém vést kampaň tak, že budete prezen...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Vláda na plnění svých politických cílů jmenovala vojáka

12:28 Vích (SPD): Vláda na plnění svých politických cílů jmenovala vojáka

Česká republika má mít nově vládního koordinátora strategické komunikace (STRATCOM). Na pozici vláda…