Fiala (SPD): Takže Jourová i Donathová lhaly?

20.10.2020 8:39

Komentář na facebookovém profilu k nepravdivým vyjádřením Věry Jourové.

Fiala (SPD): Takže Jourová i Donathová lhaly?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Fiala
reklama

Věra Jourová z hnutí ANO, kterou do její funkce prosadil Andrej Babiš, se chová jako sluníčkářská aktivistka, dělá ostudu a poškozuje zájmy České republiky. Několik europoslanců maďarské vládní strany Fidesz se jménem předsedy skupiny Tamáse Deutsche oficiálním dopisem obrátilo na českou eurokomisařku Věru Jourovou a požadují po ní vysvětlení, proč se stýkala s europoslankyní opozičního liberálního hnutí Momentum. Vidíme, že se Jourová nechová jako eurokomisařka nezávisle, ale bojuje proti vlastenecké vládě Maďarska. Odmítáme, aby se Brusel vměšoval do záležitostí suverénních států! EU považuje členské státy za své provincie. Ukazuje se, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe!

Jourová i europoslankyně Anna Donáthová své schůzky popírají, maďarská zpravodajská televize však zveřejnila nahrávku, kde se Donáthová ke stykům s Jourovou přiznává.

„Vyhledává mě obrovské množství lidí v otázkách právního státu, které mám na starosti. S Věrou Jourovou jsem mluvila co tři dny, neformálně. Vy, co nás sledujete, tak víte, že Věra Jourová je jednak místopředsedsedkyně Komise a kromě toho do jejího portfolia spadají otázky právního státu,“ uvádí mimo jiné na nahrávce Donáthová, která však jakékoliv kontakty s Jourovou o týden dříve popřela, a to v debatě s ministryní spravedlnosti Judit Vargovou.

Takže Jourová i Donathová lhaly?

Hnutí SPD odmítá vměšování kohokoli do záležitostí suverénních států. Polsko i Maďarsko mají právo hájit hodnoty křesťanské civilizace proti zvrácené ideologii genderu a proti islamizaci! EU považuje členské státy za své provincie. Ukazuje se, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe! ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Jsou i jiné modely, ale žádné jste nepřipravili

19:48 Fiala (ODS): Jsou i jiné modely, ale žádné jste nepřipravili

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny 2. prosince 2020 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočt…