Fiedler (Úsvit): Kauza letadel L159

15.07.2014 19:58

V průběhu včerejšího dne naše média opakovaně informovala o tom, že Ministerstvo obrany podepsalo dohodu s Aerem Vodochody o zprostředkování prodeje nadbytečných armádních letadel L159. Připomínám, že za 36 nadbytečných dosud nepoužívaných letadel daňoví poplatníci zaplatili částku 25,5 mld. Kč!

Fiedler (Úsvit): Kauza letadel L159
Foto: Archiv časopisu Green
Popisek: Karel Fiedler.

Částka, která byla prezentována je, že získáme za 14 letadel v první fázi prodeje je 250 milionů Kč. Podotýkám, že to je přesně stejná částka, kterou nás stálo udržování těchto nepotřebných letadel v letech 2006 až 2012. Dále zatím není zřejmé, kdo bude financovat zprovoznění těchto letadel. Jednoduchým výpočtem tedy vyplývá, že Česká republika přišla díky něčímu rozhodnutí o zhruba 25 miliard korun. Jak dobře víte, tak vláda premiéra Sobotky zavrhla náš návrh hnutí Úsvit o hmotné a trestní odpovědnosti politiků, který tuto povinnost ministrům a ministerským úředníkům ukládal. Proto vyzývám vládu a odpovědné rezorty, aby občanům ČR jasně sdělili, kdo nese odpovědnost za to, že Česká republika prodělala 25 miliard ? A metodu kolektivní neodpovědnosti jasně odmítáme.

Ing. Karel Fiedler, poslanec hnutí Úsvit, člen rozpočtového výboru

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Úsvit přímé demokracie

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levice: Naše strana se staví proti imperialismu

5:31 Levice: Naše strana se staví proti imperialismu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí zahájení války v Iráku.