Fiedler (Úsvit): Politici se snad u Milouše Jakeše naučili „oni systém“

12.10.2013 17:30

Kdepak že to studovalo tolik českých politiků? Na „turbofakultě“ v Plzni? Já mám silný dojem, který se limitně blíží utvrzení, že kromě toho museli být v minulosti nejspíš i na stáži u Milouše Jakeše. I tento bývalý generální tajemník, který dříve ovlivňoval dění v naší zemi tou nejvyšší měrou, nakonec vlastně za nic odpovědný nebyl, protože za všechno mohli „oni“…

Fiedler (Úsvit): Politici se snad u Milouše Jakeše naučili „oni systém“
Foto: Archiv časopisu Green
Popisek: Karel Fiedler.
reklama

A stejné to máme dnes. Někdo konkrétní je přece podepsán pod obchodní smlouvou a rozhodl o nákupu zcela nesmyslného počtu letounů Albatros, které se dodnes marně snažíme odprodat (a nikdo je jaksi nechce). Za utracení zbytečných miliard z našich daní ale nikdo nenese odpovědnost.

Někdo konkrétní rozhodl o objednání, zavedení a zaplacení nefungujícího systému evidence vozidel, ale nikdo nenese odpovědnost za to, že v daném termínu systém nefungoval (funguje dnes vůbec lépe než ten předešlý?). Někdo konkrétní rozhodl a je podepsán pod smlouvou o sKartách, na kterých jsme přišli o další nemalé finanční částky, a zvýšili jsme tím náš dluh. Ale opět není nikdo odpovědný…

Konkrétní osoby (ať už soudci, státní žalobci či policisté) rozhodli o tom, že některé vybrané kauzy a případy se prostě šetřit nebudou a budou odloženy (jak geniální, že?), a způsobené škody tak zůstaly nevymáhány. Jenže nikdo konkrétní za to u nás není odpovědný.

Výjimečné (opravdu?) jsou pak případy, kdy konkrétní ministr financí rozhodl o tom, že některým prominentům bude odpuštěno vyměřené penále (ale nikdy jsme se nedověděli komu, v jaké výši a proč), přestože náš rozpočet je trvale deficitní. Zde konkrétní osobu jasně známe (ostatně jako v dalších případech), ale vše je v pořádku, protože je to tak podle zákona – a protože u nás se přece krade podle zákona.

V jednom městě mají pouliční osvětlení, kde sloup s lampou vyšel na 120 tisíc korun, v jiném městě zase lavičky s jednou za 100 tisíc. Divíte se? Já také! A opět nikdo není za tyto lumpárny odpovědný. Ale přece – pod těmi smlouvami není nikdo podepsaný? Nebo ty lampy a lavičky byly mimořádného provedení a ojedinělým způsobem ovlivňují daná prostranství? Já jsem přesvědčen o tom, že jde jen o další neojedinělé zlodějiny.

A tak jsme jako stát chudí a stále zadluženější. Kdo za to může? Přece pouze „oni“! Ale kde jsou ti „oni“? Na stáži u Milouše Jakeše? Kdepak, smějí se nám s prominutím do ksichtu z billboardů u cest a novinových inzerátů, které jsme si sami zaplatili. Sice jsme si žádné neobjednávali, ale „oni“ si je objednali za naše daně proti naší vůli a zájmům.

Jak už jsem jednou psal, naši politici potřebují hmotnou a trestní odpovědnost a odvolatelnost jako prasata drbání. Berou a kradou miliony (a někdy i miliardy) a Milouš Jakeš asi zírá, jak jeho „oni systém“ ti současní „oni“ zdokonalili…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Úsvit přímé demokracie
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek (TOP 09): Paní ministryně,  vy se chováte tak, že vám to věřit nelze

18:41 Kalousek (TOP 09): Paní ministryně, vy se chováte tak, že vám to věřit nelze

Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 27. května 2020 k zákonu o kompenzačním bonusu v souvislost…