Filip (KSČM): Jaká bude zima?

06.10.2022 4:31 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k cenám energií

Filip (KSČM): Jaká bude zima?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Tuhle otázku si dnes pokládá téměř každý občan. Důvodem však není plánování zimní dovolené či výletů na lyže, ale to, že se šíří nejistota, kolik rodiny zaplatí za elektřinu a za plyn a zda na to vůbec budou mít. Cena plynu totiž po sabotáži na obou severních plynovodech Nord Stream 1 a 2 opět prudce stoupla. O sabotáži, nikoli o nehodě, mluví veřejně lidé, kteří jistě mají důvěryhodné informace, například polský europoslanec Sikorsky. Za to USA přímo děkuje a myslím, že nemusím připomínat slova amerického prezidenta Bidena, který prohlásil, že Nord Stream 2 prostě ukončí a na otázku novinářky jak to chtějí udělat, když je pod německou kontrolou, odpovídá, že to prostě dokážou, že nemusí mít starost. Radši tedy někdo zničil oba plynovody.

Anketa

Pro koho byste raději hlasovali ve 2. kole prezidentské volby?

hlasovalo: 22010 lidí

Co dodat, ekonomická válka mezi USA a Evropou je tedy v další etapě. Zatím neznáme viníka sabotáže a asi se k tomu nikdo nebude chtít přihlásit. Baltské moře je snad nejlépe monitorovaný mořský prostor na planetě a je tedy jasné, že viníka lze odhalit. Je tedy jen otázkou, zda to pobaltské státy budou vůbec chtít, kromě poškozeného Ruska, aby náhodou nemusely přispět k náhradě škody. Ale škodu neutrpělo jen Rusko, ale také Německo, ale zejména celá Evropa. Snad kromě Norska, které plyn vyváží a může mít zájem na snížení dodávek od konkurence a kromě Dánska, které se k vývozu plynu chystá.

Všechny ostatní evropské státy se dostávají do velmi složité situace a budou muset platit za plyn do USA a arabských zemí tak vysoké částky, které učiní jejich produkty konkurence neschopné. A tak zase budeme platit americké dluhy tím, že budeme muset kupovat od nich produkty, které jsme kdysi vyráběli sami. Miliardáři za oceánem jistě rádi naše zkrachovalé podniky za „babku“ koupí, aby snad někoho nenapadlo je znovu otevřít.

Teorie chaosu Z. Břežinského se v praxi naplňuje do posledního písmena. Za normálních okolností, kdyby ve vládách zasedali odborníci, pro které by byl národní zájem na prvním místě, by se něco takového nemohlo stát. Takhle nás ještě media krmí tím, že jediné možné řešení je vyhovět USA a americký národní zájem povýšit nad zájmy vlastní a páchat žel krok za krokem ekonomickou sebevraždu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hilšer: Peníze, prolité reklamou, demokracii nezlepší

22:09 Senátor Hilšer: Peníze, prolité reklamou, demokracii nezlepší

Komentář na facebookovém profilu k potvrzení kandidatury na prezidenta republiky