Fischerová (ODS): Na Regiontour byla nejzajímavější expozice Kraje Vysočina

21.01.2014 19:04

Z návštěvy 23. mezinárodního veletrhu cestovního ruchu GO a Regiontour v Brně.

Fischerová (ODS): Na Regiontour byla nejzajímavější expozice Kraje Vysočina
Foto: ods.cz
Popisek: Poslankyně za ODS Jana Fischerová

16. ledna jsem opět po roce navštívila veletrh cestovního ruchu v Brně, kterého se letos zúčastnilo celkem 700 vystavovatelů z 18 zemí.

Při této příležitosti jsem si uvědomila, že jsem od samého počátku vynechala jen 2 ročníky tohoto veletrhu. Několikrát jsem byla jako vystavovatelka, kdy jsem zastupovala informační centrum, cestovní kancelář, ale i samosprávu města. Dovedu tedy porovnat jednotlivé ročníky a jejich vývoj v čase. Poslední roky je stále bohatší nabídka v pavilonu Regiontouru, zatímco cestovních kanceláří ubývá.

V průběhu veletrhu došlo k podpisu spolupráce mezi sousedními kraji – Jihomoravský, Jihočeský, Vysočina a Dolní Rakousko na roky 2014 – 2020. Je velmi dobře, že se rozšiřuje i příhraniční spolupráce, náš stánek navštívil v rámci této spolupráce jeho excelence velvyslanec Rakouska Dr. Trautmannsdorf  

Z vystavovatelů mě nejvíce zaujala expozice Kraje Vysočina, kde bylo zastoupeno 30 obcí, měst, mikroregionů a podnikatelských subjektů. Vysočina má ze všech krajů nejvíce zapsaných památek na listině Unesco tedy 3, má ale také nádhernou přírodu, celou řadu kulturních památek, široké možnosti pro sportovní vyžití. To potvrzuje i pozvání na VI. Zimní olympiádu našem kraji koná na několika místech.(viz. foto) Oficiální zahájení bude v neděli 19. 1.  2014 od 14 hodin v Kotlině v Havlíčkově Brodě.

Cestovní ruch je odvětví, kde jsou stále možnosti k dalšímu rozvoji, vytváření nových pracovních míst. Sleduji, jak jednotlivé obce či mikroregiony se snaží spolupracovat, vydávat společné propagační materiály, ale i nabízejí balíčky služeb. K tomu jim nabízí spolupráci Czech Tourism (v Kraji Vysočina je to Vysočina Tourism). Dochází tak k propojení sféry a peněz státních se soukromým sektorem. Bez toho a úzké spolupráce by to ani nešlo. Proto je i na místě, že se tyto veletrhy konají, lidé se osobně poznávají a navazují se nové kontrakty.

Takže za rok zase v Brně ….

Jana Fischerová

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jana Fischerová - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Letiště Praha vykázalo rekordní hospodářské výsledky

15:49 Ministryně Schillerová: Letiště Praha vykázalo rekordní hospodářské výsledky

Komentář na facebookovém profilu k hospodaření Letiště Praha