Franěk (ANO): Domov Jeřabina a Domov důchodců Onšov se od nového roku sloučí

30.11.2018 14:01

Pod hlavičkou jedné organizace budou od začátku roku 2019 působit dvě krajské příspěvkové organizace Domov Jeřabina Pelhřimov a Domov důchodců Onšov.

Franěk (ANO): Domov Jeřabina a Domov důchodců Onšov se od nového roku sloučí
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

 „V návaznosti na odvolání ředitele domova v Onšově Václava Jaroše letos v říjnu, hledalo vedení kraje vhodný model řízení tohoto zařízení do budoucna. Vzhledem k velikosti onšovského domova i rozsahu poskytovaných služeb, jsme přistoupili k variantě sloučení s pelhřimovským Domovem Jeřabina,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk. Sloučení obou zařízení od 1. 1. 2019 musí ještě v prosinci posvětit krajské zastupitelstvo.

Domov důchodců Onšov poskytuje v současné době pouze službu domov pro seniory s kapacitou 51 lůžek, oproti tomu Domov Jeřabina Pelhřimov má zaregistrováno pět sociálních sužeb, a to chráněné bydlení s kapacitou 48 lůžek, denní stacionáře pro 44 klientů, domov pro osoby se zdravotním postižením s kapacitou 12 lůžek, domov se zvláštním režimem s 12 lůžky a sociálně terapeutické dílny. „Model sloučené organizace bude o něco náročnější z hlediska přenosu informací a organizování běžného provozu, velkou výhodu však vidíme v jednotném zabezpečení ekonomického řízení, společném vedení účetnictví a personálních otázek nebo koordinaci sociální práce,“ doplnil náměstek Franěk. V současné době je dočasným vedením obou zařízení na částečné úvazky pověřen ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jaké jsou důvody pro zvýšení věkové hranice odchodu do penze ?

Jaké jsou důvody pro změny odchodu do penze našich občanů v 68 letech,když v žádném evropském státě není hranice odchodu do penze tak vysoká, přičemž spousta zemí je na tom ekonomicky podstatně hůře ? Nejde ze strany KDU-ČSL o další asociální opatření ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

18:02 Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

Vláda se snaží prosadit zásadní změnu čtyř zákonů v oblasti obrany schválením Sněmovnou už v prvním …