Franěk (ANO): Domov Jeřabina a Domov důchodců Onšov se od nového roku sloučí

30.11.2018 14:01

Pod hlavičkou jedné organizace budou od začátku roku 2019 působit dvě krajské příspěvkové organizace Domov Jeřabina Pelhřimov a Domov důchodců Onšov.

Franěk (ANO): Domov Jeřabina a Domov důchodců Onšov se od nového roku sloučí
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

 „V návaznosti na odvolání ředitele domova v Onšově Václava Jaroše letos v říjnu, hledalo vedení kraje vhodný model řízení tohoto zařízení do budoucna. Vzhledem k velikosti onšovského domova i rozsahu poskytovaných služeb, jsme přistoupili k variantě sloučení s pelhřimovským Domovem Jeřabina,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk. Sloučení obou zařízení od 1. 1. 2019 musí ještě v prosinci posvětit krajské zastupitelstvo.

Domov důchodců Onšov poskytuje v současné době pouze službu domov pro seniory s kapacitou 51 lůžek, oproti tomu Domov Jeřabina Pelhřimov má zaregistrováno pět sociálních sužeb, a to chráněné bydlení s kapacitou 48 lůžek, denní stacionáře pro 44 klientů, domov pro osoby se zdravotním postižením s kapacitou 12 lůžek, domov se zvláštním režimem s 12 lůžky a sociálně terapeutické dílny. „Model sloučené organizace bude o něco náročnější z hlediska přenosu informací a organizování běžného provozu, velkou výhodu však vidíme v jednotném zabezpečení ekonomického řízení, společném vedení účetnictví a personálních otázek nebo koordinaci sociální práce,“ doplnil náměstek Franěk. V současné době je dočasným vedením obou zařízení na částečné úvazky pověřen ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Doufám, že nás s Čínou nečeká další deja vu...

22:02 Niedermayer (TOP 09): Doufám, že nás s Čínou nečeká další deja vu...

Komentář na facebookovém profilu k některým obchodním strategiím Číny.