Franta (Piráti): Do UNESCO společně

11.09.2017 10:29 | Zprávy

Dnes proběhla schůzka na půdě Ministerstva kultury, která koordinuje další postup v rámci nominace UNESCO pro lázeňská města.

Franta (Piráti): Do UNESCO společně
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Za českou stranu nám průběh schůzky zhodnotil, Ing. Arch. Vojtěch Franta, krajský zastupitel za Českou pirátskou stranu a místostarosta Mariánských Lázní:

“Cílem dnešního jednání bylo, aby se starostové spolu se “site managery” domluvili na společné struktuře a cílech řízení nominace po zápisu do seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o nejsložitější nominaci v historii a proto právě řízení této nominace po zápisu je velmi náročné.

Spojit starosty, expertní skupiny, společné aktivity a cíle je složitý úkol a je naším velkým úspěchem, že se v tomto našla dnes společná řeč. Podání nominace plánujeme na leden roku 2018. Po dvanácti letech je zde konečně reálná šance na tento zápis do UNESCO.”

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

vstup do vlády

Jaké jsou vaše 3 hlavní podmínky, přes které nejede vlak, a za jakých byste šli do vlády s ODS a spol? Nebo s ODS už nikdy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kalousek: Jako když mluvíte do zdi

17:17 Kalousek: Jako když mluvíte do zdi

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k reakcím vlády na varování Národní rozpočtové rady