Frydrych (Svobodní): Lavička za tři sta

16.09.2014 11:15 | Zprávy
autor: Svobodni.cz

Pořídili byste si domů lavičku za tři sta tisíc? Možná ne, možná ano, pravděpodobně byste se však vzhledem k ceně hluboce zamysleli. Ve chvíli, kdy se jedná o cizí peníze, mělo by zamyšlení být o to hlubší.

Frydrych (Svobodní): Lavička za tři sta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Cizími penězi máme na mysli ty veřejné patřící občanům. Nehezkým zvykem politiků bývá těmito penězi plýtvat bez ohledu na potřeby občanů a současní královéhradečtí zastupitelé nejsou bohužel výjimkou.

Rada města Hradec Králové se na konci července usnesla, že před knihovnou ve Wonkově ulici nechá zbudovat pomník bývalému prezidentovi, takzvanou Havlovu lavičku. Její cena je vyčíslena na nějakých 300 000 Kč, které schovali do nákladů na parkování v ulici Bratří Štěfanů. Když pomineme, že dílo sestávající se ze dvou židlí s bambulemi ve tvaru srdce a asymetrického stolku se stromem uprostřed vypadá jako nepovedený zahradní nábytek z hobbymarketu, nejzajímavější je přístup hradeckých zastupitelů, kterým je podle všeho naprosto jedno, co obyvatelé města chtějí.

"Moje přání se po dlouhém úsilí podařilo. Václav Havel mi stále více schází a myslím si, že Hradec Králové by mu měl nějakou poklonu či přinejmenším připomenutí věnovat," řekl Josef Krofta (Volba pro město), náměstek primátora a navrhovatel projektu. Takže panu Kroftovi někdo chybí, on si něco přeje, takže neváhá použít zadluženou městskou kasu a přání si splnit. O občanech ani slovo. Hradečtí však jeho nadšení nesdílejí a mezi těmi mírnějšími reakcemi je i návrh na uspořádání sbírky. To by bylo fér, přispěli by ti, kteří Kroftovu myšlenku sdílejí, a pokud by se nevybralo, byl by to důkaz, že občané lavičku až tolik nechtějí.  O tom se však zastupitelé ani nebavili, jak přiznal další náměstek, Martin Soukup (ODS). Realizaci by to prý zdrželo. Pan Soukup má celkově zvláštní způsob uvažování, který prozrazuje třeba tento jeho výrok:„Připojili jsme se ke světovému projektu a já bych si nedovolil dehonestovat ho například tak, že bychom si vymýšleli vlastní způsob, jak bývalého prezidenta uctít."  Utratit více než čtvrt milionu je prostě v pořádku, cokoliv jiného je špatně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…