Gabriel (BPP): Šest měsíců bez údržby zeleně na Praze 11?

18.05.2015 10:58 | Zprávy
autor: PV

Jednání 7. zastupitelstva Prah 11 by se dalo shrnout jednoduše Nic nového nepřineslo.

Gabriel (BPP): Šest měsíců bez údržby zeleně na Praze 11?
Foto: ODS
Popisek: Jan Gabriel

Vedení radnice v čele se starostou Štylerem nadále odmítá věcné jednání  a jeho jedinou dlouhodobou činností je snaha pošpinit vše minulé.  Z navržených bodů opozicí byl schválen jediný a to bod údržba zeleně. Všichni víme, jak vypadá Jižní Město.  Na mnoha místech přerostlá tráva plná alergenů, ale i klíšťat. Světe div se, může za to prý minulé vedení. Pro současné vedení oblíbená politika. Skutečnost? Skutečností je, že minulá Rada MČ Praha 11 vypsala výběrové řízení. Pravda je, že toto výběrové řízení současné vedení města v listopadu 2014 zrušilo. A evidentní závěr je, že za šest měsíců nebylo nejen současné vedení města, ani odpovědná radní, schopno zajistit údržbu zeleně.

A k věcnému jednání, ke kterému je mnohdy vyzýváno ještě jednou. Při schvalování rozpočtu pro letošní rok, jsme jako opozice, navrhovali vyčlenění finančních prostředků, na poskytnutí dotace, na poznávací zájezdy žáků základních škol Prahy 11 do Lidic, Terezína a Národního památníku hrdinů heydrichiády organizací Český svaz bojovníků za svobodu. Tehdy nás zaskočila odpověď pana radního Lukeše, že děti mohou jezdit poznávat historii i jinam a nejlépe po Praze. Jsem přesvědčen, že uvedená místa se s naší historií pojí natolik, že je při výchově našich dětí nelze pominout. Na 7. Jednání zastupitelstva jsme se dočkali a prakticky totožný návrh na spolupráci a pořádání zájezdu přinesla současná Rada MČ Praha 11. Alespoň že tak.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

19:02 Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…