Gazdík (STAN): Pokud ČIŽP nezveřejní důležitá fakta, je namístě, aby její ředitel rezignoval

20.01.2021 5:34

Od katastrofické otravy Bečvy uplynuly čtyři měsíce a orgány, které vyšetřování celé kauzy mají na starost, mlčí a mlží. Poslanec ze Zlínského kraje Petr Gazdík se proto obrací na Generální inspekci bezpečnostních sborů s žádostí o prošetření činnosti vyšetřovacích orgánů a žádá Českou inspekci životního prostředí o zveřejnění všech dostupných informací, na které má veřejnost právo.

Gazdík (STAN): Pokud ČIŽP nezveřejní důležitá fakta, je namístě, aby její ředitel rezignoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

„Doposud jsem doufal, že maření vyšetřování bylo zapříčiněno předáním případu v dezolátním stavu po prvních dnech šetření Českou inspekcí životního prostředí. To je sice pravda, ale zřejmě to není zásadní odůvodnění, proč policie nekoná efektivněji a nepodává veřejnosti dostatek informací, které má právo znát a nepodléhají důvěrnému režimu. Proto podám podnět na prošetření činnosti práce vyšetřovacích orgánů na GIBS,“ říká poslanec Petr Gazdík.

Orgánem, který však ve vyšetřování celé kauzy selhává je Česká inspekce životního prostředí, která zamlčující a zamlžující důležitá fakta, v jejichž zveřejnění ji nebrání ani Policie ČR.

„Vyzývám také ČIŽP ke zveřejnění jejich výsledků, času a místa odběrů. Pokud nedojde ke zveřejnění nebo se ukáže závažné pochybení při odběru, vidím jako nevyhnutelné vyvodit personální důsledky, a tedy rezignace ředitele ČIŽP,“ upozorňuje poslanec Petr Gazdík.

„Závěrem bych rád poděkoval za nedocenitelnou vlastní iniciativu veřejnosti, představitelů místních rybářů a ostatních uskupení občanů, kteří se snaží udělat maximum pro dopadení viníka katastrofy, která má pro krajinu Zlínského kraje nedozírné důsledky,“ dodává Gazdík.

Celý komentář Petra Gazdíka ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šimral (Piráti): Pokud to situace umožní, školy se otevřou nejdřív 3. března

6:37 Šimral (Piráti): Pokud to situace umožní, školy se otevřou nejdřív 3. března

Hlavním tématem prvního on-line setkání Školské komise Asociace krajů České republiky a hejtmanů jed…