Gazdík (STAN): Snažím se uhlídat zbytečné investice ve školství

26.12.2016 11:08

Nové Zastupitelstvo Zlínského kraje jednalo na svém druhém zasedání. Oba radní za Starosty a nezávislé (STAN) již pracují na klíčových tématech pro náš rozvoj. Radní Josef Zicha říká: „Především se snažíme o uspořádání strategických cílů našeho kraje a moderní rozvoj školství“.

Gazdík (STAN): Snažím se uhlídat zbytečné investice ve školství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

Významnou změnou je pro zastupitelstvo přímý přenos z jednání, který umožňuje veřejnosti sledovat přes média své zvolené zástupce. Další změnou je snaha o profesionálnější a odbornější přístup při projednávání. Důraz je kladen na odborné vystupování vedoucích odborů. Klíčovým tématem jednání byl rozpočet kraje. Jeho hlavní parametry byly připraveny již minulým vedením. Je koncipován jako schodkový v objemu skoro 600 milionů korun. Nové vedení zatím sníží investice do Holešovské průmyslové zóny. Další úpravy rozpočtu budou prováděny postupně během roku 2017. Do přípravy rozpočtu nebyly zapojeny externí zdroje.

Petr Gazdík, předseda Starostů a nezávislých a krajský radní pro školství, nám řekl: “S mnoha rozhodnutími z minulosti našeho kraje nemůžeme být spokojení. Já sám se snažím uhlídat zbytečné investice ve školství a umožnit spravedlivější rozdělování pro všechny školy”.

Starostové a nezávislí usilují o rozvoj kraje s výrazným zapojením zkušeností starostů a samospráv.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

zemědělství

Mluvíte o likvidaci našeho zemědělství. Ale jak vysvětlíte, že zisky zemědělců rostou? Mě přijde, že si stěžují neoprávněně. Jediný, kdo tady trpí, jsme my, a to kvůli vysokým cenám potravin. A podle mě jsou na vině i zemědělci nebo to vidíte jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Huť Liberty Ostrava byla podle dostupných informací systematicky vytunelovaná

20:07 Okamura (SPD): Huť Liberty Ostrava byla podle dostupných informací systematicky vytunelovaná

Projev na 94. schůzi Poslanecké sněmovny 27. února 2024 - návrh nazařazení mimořádného bodu s názvem…