Globočník (Zelení): Některým lidem se nezavděčíte nikdy

22.03.2019 8:35

V pondělí jste se mohli v Babišově médiích dočíst, že se zelený zastupitel Petr Globočník bude stěhovat do vily v Janově.

Globočník (Zelení): Některým lidem se nezavděčíte nikdy
Foto: Archiv Petra Globočníka
Popisek: Petr Globočník, předseda Strany zelených v Ústeckém kraji.

Stěhování Petra a jeho rodiny do ghetta v Janově není jen otázkou bytu nebo vily. Petr rozhodně dle svých slov nemá problém s životem v panelovém bytě, vyrůstal v něm. „Naopak, by mi bydlení v panéláku spoustu starostí ušetřilo,“ dodává náš krajský předseda na otázku, jestli má nějaké výhrady k životu v panelovém domě.

„Spíše je to o tom, že cena, za kterou se tu pronajímají byty a která je naprosto nepřiměřená lokalitě, odráží, kam nás zavedl obchod s chudobou. Za zhruba 12 tisíc měsíčně můžu platit hypotéku a každý měsíc investovat do opravy budovy, kterou chci jednak zachránit před totální devastací, a taky ji zpřístupnit lidem. V Janově totiž podle mého chybí kulturní centrum (něco jako zcela legální Klinika), které by poskytlo sociálně kulturní zázemí pro obyvatele sídliště,“ dodává Petr na adresu toho, proč nešel do nájemního bydlení.

„Chápu, že někdo toto rozhodnutí může brát jako útěk od mého slibu. Pokud bych měl žít na skutečně klidném místě v Janově, tak tady existuje celá vilová část Janova. Oproti tomu Vila Libuše je přesně v centru sídliště, ale některým lidem se nezavděčíte nikdy. Našli by se i tací, kteří by mi spílali za to, že můj panelákový byt má plastová okna a zateplenou fasádu.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zábranský (Piráti): Praha motivuje městské části k opravám bytů, vyčlenila na ně 500 milionů

22:41 Zábranský (Piráti): Praha motivuje městské části k opravám bytů, vyčlenila na ně 500 milionů

Hlavního město vyčlenilo 500 milionů korun z Fondu rozvoje dostupného bydlení na podporu městských č…